My status


CITA KINO ZEME ir vienīgi informācijas apmaiņas vietne, kas atspoguļo pasākumu organizētāju izplatīto informāciju. Vietne nav atbildīga par popularizēto pasākumu ētiskajiem vai juridiskajiem aspektiem, kā arī jebkāda veida zaudējumiem vai sekām (t.sk. tiesiskajām), kas radušies vietnē ievietotās informācijas dēļ.

  Nepaspēji? Apskaties, ko nokavēji!

   2012. gadā | 2011. gadā | 2010. gadā | 2009. gadā

Datums
Laiks
Kino notikums
Kino vieta
Informācija
IMDB
28-12-2009
19:00
ZIEMASSVĒTKU STĀSTS
(Un conte de Noël)
Rež. Arno Deplešēns (Arnaud Desplechin), Francija, 2008, 150 min

Kinoklubs "Horizonts"
Jaunā Rīgas teātra Kamerzāle
Lāčplēša ielā 25
Kinoklubs "Horizonts".
Studējis kinorežiju Parīzē, Sorbonas universitātē, Deplešēns neizbēgami kļuva par veco „sorboniešu” - režisoru Alēna Renē un Aņjēzas Vardas piekritēju. To vēlāk, viņam ierasti mainot savu filmu stilistiku, var sazīmēt vienmēr klātesošajā montāžas izsmalcinātībā, kas raksturīga šim virzienam. Deplešēna pēdējā filma „Ziemassvētku stāsts” ir hiperaktīvas franču ģimenes portrets. Filmas uzņemšanā viņš atzinis Ingmara Bergmana lielo ģimenes drāmu ietekmi, tomēr nav pārņēmis bergmanisko nolemtību un „ēnainību”. Precīzi izveidotā kamerkomēdija, pulcējot patiesi labus aktierus (Denēva, Almariks, Pupo, Mastrojani), stāsta visbanālāko stāstu – Ziemassvētku stāstu – pilnīgi nebanālā manierē. Šajā gadījumā modernists stāsta par komunālās disfunkcijas un vienlaicīgas prombūtnes-klātesamības tēmām, paralēli parādot, cik svarīgi franču kinematogrāfam ir saglabāt literatūras un filozofijas citēšanu.
Pirms filmas kinorežisora Dāvja Sīmaņa ievadlekcija.

IEEJA: Ls 2,00, studentiem Ls 1,50
IMDB link
21-12-2009
19:00
PARĪZĒ
(Dans Paris)
Rež. Kristofs Onorē (Christophe Honoré), Francija, Portugāle, 2006, 92 min

Kinoklubs "Horizonts"
Jaunā Rīgas teātra Kamerzāle
Lāčplēša ielā 25
Kinoklubs "Horizonts".
Režisors Kristofs Onorē simboliski atbilst franču “autora teorijas” tēlam, jo tāpat kā “Jaunā viļņa” režisori, pievērsās kino, sākot rakstīt žurnālam Les Cahiers du Cinéma. Paralēli nodarbojoties ar rakstniecību, dramaturģiju un pasniedzot augstskolā, režisors ir pārņēmis dažādu stilistiku paņēmienus. Filma “Parīzē” ir uzskatām nodeva 60to gadu beigu franču kinematogrāfam, ar tam raksturīgo psiholoģisko “viļņošanos”, iekšēju nežēlību un pakāpenisku pārtapšanu sirreālismā. Vīrieša-sievietes attiecības filmā viegli pārplūst vecāku-bērnu attiecībās, lai pēc mirkļa jau attīstītos atkal tālāk, skatītājam ļaujot notvert tikai kopējo mūsdienu metropoļu bezpersoniskuma tonalitāti.
Pirms filmas kinorežisora un teorētiķa Jāņa Putniņa ievadlekcija ievadlekcija.

IEEJA: Ls 2,00, studentiem Ls 1,50
IMDB link
19-12-2009
22:00
Jāņa Petera KINONAKTS
Kinoteātris  "Rīga"
Kino "Rīga" Lielā zāle
Elizabetes ielā 61
Jāņa Petera 70 gadu jubilejas kinokoncertā skatītājiem būs iespēja ne tikai tikties ar Dzejnieku, bet arī noskatīties Jāņa Petera izvēlētās Rīgas Kinostudijā veidotās filmas - gan par pašu Dzejnieku, gan tās, kuru tapšanā savu roku pielicis arī Jānis Peters. Koncertā dzirdēsim arī dažādus skaņdarbus no kinofilmām, kas par tautā iemīļotām dziesmām kļuva tieši pateicoties Jāņa Petera dzejai.

IEEJA: Ls 5, Ls 7, Ls 10
18-12-2009
12:00
Eiropas dokumentālā kino simpozija diskusijas.
DOKUMENTĀLĀ KINO DIALOGS AR DZĪVI.
DOKUMENTĀLĀ KINO DIALOGS AR SABIEDRĪBU.
Eiropas dokumentālā kino simpozijs
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
Analītiskās sarunās tiks iesaistīti kā Latvijas filmu profesionāļi, tā arī Latvijas Kultūras akadēmijas esošie un bijušie dažādu kino specialitāšu studenti, bet programmas turpinājumā paredzēta lietuviešu dokumentālā kino klasiķa A. Stoņa (Audrius Stonys) lekcija - dialogs ar publiku un paša režisora izvēlēta savu darbu retrospekcija.

IEEJA: Bezmaksas
IMDB link
17-12-2009
12:00-18:30
Eiropas dokumentālā kino simpozijs
Eiropas dokumentālā kino simpozijs
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
Plašam skatītāju lokam tiks piedāvātas Pēterburgas, Lietuvas, Jihlavas, Leipcigas dokumentālo filmu festivālu labākās (apbalvotās) filmas; Rīgā iepriekš neredzēta filmu programma jebkuram interesentam tiks demonstrēta bez ieejas maksas.
ČETRI SOĻI (Four Steps/Keturi žingsniai). Rež. Audrius Stonys, Lietuva, 2008, 42’. Četras kāzas, četras desmitgades, četri dažādi pasaules uztveres modeļi. Filma par kāzu tradīciju metamorfozēm Lietuvā.
RENĒ (René). Rež. Helena Třeštíková, Čehija, 2008, 90’. Nedaudz brīvības laikā no viena ieslodzījuma līdz nākamajam – čehu rakstnieka Renē ikdiena un dzīve, kam filmas režisore sekojusi 20 gadu garumā. Apbalvota DokLeipzig 2008, Jihlava IDFF 2008, European Film Academy.
NĀKAMĀ ATDZIMŠANA (Until the Next Resurrection/Следующее воскресенье). Rež. Олег Морозов, Krievija, 2008, 88’. Desmit gadi Kaļiņingradā. Novērojums par cilvēku dzīvēm nomalē, uz trauslās robežas starp dzīvību un nāvi. Apbalvota ArtDokFest Moscow 2008, FIDMarseille 2009, Special Prix Europa 2009.
KARMENA SATIEK BORATU (Carmen Meets Borat). Rež. Mercedes Stalenhoef, Nīderlande, 2008, 85’. Rumāņu pusaudze Karmena strādā tēva bārā, skatās spāņu seriālus un sapņo par skaistu dzīvi kaut kur tālu prom no mājām. Bet tad mazajā Rumānijas ciematiņā ierodas filmēšanas grupa un Borats, un nekas nepaliek kā bijis. Apbalvota St.Petersburg Message to Man 2009.

IEEJA: Bezmaksas
IMDB link
17-12-2009
17:00
BIJA VAI NEBIJA?
(A fost sau n-a fost?/12:08 East of Bucharest)
Rež. Corneliu Porumboiu, Rumānija, 2006, 89 min
Latvijas Kultūras akadēmija
Zirgu pasts
Dzirnavu ielā 46
Latvijas Kultūras akadēmijas filmu lektorijs. Rumāņu kino "jaunais vilnis".
Pirms filmas asoc. profesores Ingas Pērkones-Redovičas ievadvārdi.

IEEJA: Bezmaksas
IMDB link
17-12-2009
20:00
Lekcija SAPŅU ESTĒTIKA KINEMATOGRĀFĀ, TEĀTRĪ UN VIZUĀLAJĀS MĀKSLĀS.
Lektors: Normunds Naumanis
Kinoskola
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
Lekciju cikls Kinoskola.
Vai kino nedraud kļūt tikai par specefektu maģijas un virtuālo ilūziju mediju?

IEEJA: Ls 2.60, internetā 2.24, studentiem, skolēniem, pensionāriem 2.10
IMDB link
16-12-2009
16:30
Projekts "Kino pirmajā personā"
ZILAIS PUTNS
(The Blue Bird)
Rež. George Cukor, ASV, Krievija, 1976, 95 min
Kino pirmajā personā
ASV vēstniecība
Smilšu ielā 7
Pirms filmas apmeklētājus uzrunās ASV vēstniecības vicekonsuls Skots Simpsons.
Brīnumains stāsts par to, kā meitene Mitila un viņas brālis Tiltils dodas meklēt laimi, kuru simbolizē Zilais laimes putns. Viņiem meklējumos palīdz labā feja Berilina. Morisa Māterlinka 1908. gadā radītā pasaku luga tajā pašā gadā pirmo reizi tika izrādīta Konstantīna Staņislavska teātrī Maskavā. Tāpat tā ir gan vairākkārtīgi filmēta (1910., 1918., 1940., 1970. un 1976. gadā), gan iestudēta TV seriālos. Franču komponists Alberts Volfs ir radījis operu, kura pirmizrādi piedzīvoja 1919. gadā Ņujorkas Metropolitēna operā.

IEEJA: Skolēniem ieeja bez maksas
IMDB link
16-12-2009
18:00
KARALIS KONGS
(King Kong)
Rež. Merian C. Cooper, Ernest B. Schoedsack, ASV, 1933, 100 min

2 Annas
TJC "Annas 2"
Annas ielā 2
3. stāvā 32. kab.
Leģendārais stāsts par milzu pērtiķi un kliedzošo blondīni – Holivudas versija par arhetipisko Skaistules un Briesmoņa mītu. Viens no piedzīvojumu/šausmu filmu žanra pamatdarbiem, kas veidojis šī žanra specefektu, montāžas un muzikālā pavadījuma principus – par to liecina neskaitāmie „Karaļa Konga” rimeiki (nesenākais – Pītera Džeksona 2005. gadā veidotais) un variācijas par šo tēmu. Sanitas Grīnas stāstījumā pirms filmas – kas bija „slaidākais, tumšākais vīrietis Holivudā”, kādēļ aktrise Feja Vreja iemantoja iesauku „kliedzienu karaliene” un citi interesanti fakti par „Karaļa Konga” tapšanu.
 

IEEJA: Bezmaksas
IMDB link
15-12-2009
18:00
DD kinoklubs.
VIESIS
(The Visitor)
Rež. Tomass Makartijs (Thomas McCarthy), ASV, 2007, 104 min
Dirty Deal Cafe
"Dirty Deal Cafe"
Maskavas ielā 12/2
Koledžas ekonomikas profesors Valters pēc sievas aiziešanas bezmērķīgi pavada savas dienas, attaisnojoties ar nepabeigtiem darbiem un citiem izdomātiem ieganstiem. Kad viņš negribīgi piekrīt doties uz konferenci Ņujorkā, savā dzīvoklī sastop jaunu pāri, kas nelegāli izīrējuši viņa mitekli. Cīnoties ar ASV imigrācijas sistēmas skaudro realitāti un personīgajiem likteņiem, attiecības tiek izspēlētas neveiklās, jautrās un dramatiskās situācijās.
„Oskara” nominācija un Maskavas starptautiskā filmu festivāla kinobalva Ričardam Dženkinsam par labāko aktieri, filma iekļauta „Sundance”, Toronto un daudzu citu filmu festivālu oficiālajā programmā.

IEEJA: Par ziedojumiem
IMDB link
15-12-2009
19:00
TRAKAIS PJERO
(Pierrot Le Fou)

Rež. Žans Liks Godārs (Jean-Luc Godard)
Kinoteātris 

"Rīga"
Kino "Rīga" Lielā zāle
Elizabetes ielā 61
Lekciju cikls Tas, ko tu nedrīksti nezināt III: cits jaunais vilnis.
8. lekcija. Lektors: Viktors Freibergs.

Neaizmirstams kinematogrāfisks piedzīvojums, kurā sakausēta satīra par patērētāju kultūru, politiku, komiksu estētiku un nebeidzama romantika.

IEEJA: Ls 2.50, studentiem ar ISIC karti Ls 2.00
IMDB link
15-12-2009
20:30
DD kinoklubs.
SOMERSTAUNA
(Somers Town)
Rež. Šeins Medovs (Shane Meadows), Lielbritānija, 2008, 71 min
Dirty Deal Cafe
"Dirty Deal Cafe"
Maskavas ielā 12/2
Tomo (Tomass Turgūss no filmas „Šī ir Anglija”), kas tikko kļuvis 16 gadus vecs un izlaists no sociālās aprūpes nama, dodas prom no vientuļās, smagnējās ikdienas Anglijas vidienē uz Londonu. Poļu iebraucējs Mareks dzīvo kopā ar savu tēvu, kas, pārrodoties mājās no būvniecības darbiem, vakarus atzīmē ar glāzi alkohola. Abi jaunieši satiekas Somerstaunā, Londonā un viņu starpā izveidojas pēkšņa draudzība, kas jauno pasauli ļauj skatīt daudz gaišākā šķēlumā.
Edinburgas filmu festivāla kinobalva par labāko britu filmu, Britu neatkarīgās kinobalvas nominācija par labāko neatkarīgo filmu, Šeinam Medovam par labāko režisoru, Polam Freizeram par labāko scenāriju un Tomasam Turgūsam par labāko aktieri.

IEEJA: Par ziedojumiem
IMDB link
14-12-2009
19:00
4/ČETRI
Rež. Iļja Hržanovskis, scen. Vladimirs Sorokins, Krievija, 2005, 126 min

Kinoklubs "Horizonts"
Jaunā Rīgas teātra Kamerzāle
Lāčplēša ielā 25
Viena no absurdākajām filmām gan Krievijas, gan arī Eiropas kinematogrāfijas kontekstā. Slavenā krievu animācijas klasiķa Andreja Hržanovska dēla Iļjas debija pilnmetrāžas spēlfilmu formātā kļuva par festivālu gravēju 2005. gadā. Filmas scenārija autors ir kulta rakstnieks Vladimirs Sorokins, kura rokraksts šeit pamanāms pat neskatoties uz to, ka filmas tapšanas gaitā režisors attālinājās no pirmsavota, pakāpeniski transformējot to par dokumentālu absurdu. Lai arī Krievijā tā izraisīja skandalozu diskusiju par to, kā autori parāda mūsdienu reālitāti un portretē krievu sabiedrību, filma, atšķirībā no Eiropas, dzimtenē savu auditoriju neatrada.
Pirms filmas Aika Karapetjana ievadlekcija.

IEEJA: Ls 2,00, studentiem Ls 1,50
IMDB link
12-12-2009
15:00
Lekciju cikls Ekrāna skumjie ziedi. Melodrāmas universs.
MODERNISMA MELORĀMA.
Lektors: Agris Redovičs
kinoteāris 

"K.Suns"
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
Mikelandželo Antonioni, Alens Renē.
Kad pēckara pasaulē izauga jauna paaudze, tā vēlējās mainīt dzīves kārtību. Paaudžu konflikts 1960. gados radīja sociālu spriedzi, raisīja nepieciešamību pēc jaunas domāšanas, citādas mākslas. Pievēršoties cilvēka eksistenciālajai vientulībai un dzīves smeldzei. mainījās arī melodrāma.

IEEJA: Ls 2.60, internetā Ls 2.24, studentiem, skolēniem, pensionāriem Ls 2.10
Abonements - 5 lekcijas x Ls 1.90 = Ls 9.50
IMDB link
10-12-2009
17:00
CALIFORNIA DREAMIN' (BEZ BEIGĀM)
(California Dreamin' (Nesfarsit))
Rež. Cristian Nemescu, Rumānija, 2007, 150 min
Latvijas Kultūras akadēmija
Zirgu pasts
Dzirnavu ielā 46
Latvijas Kultūras akadēmijas filmu lektorijs. Rumāņu kino "jaunais vilnis".
Pirms filmas asoc. profesores Ingas Pērkones-Redovičas ievadvārdi.

IEEJA: Bezmaksas
IMDB link
10-12-2009
19:00
Kinorežisora Dāvja Sīmaņa lekcija DABAS BEIGAS UN PAĻĀVĪBA: MŪSDIENU KINO EKSPERIMENTI.
kim?
kim?
Spīķeri, Maskavas ielā 12/1 (3. stāvā)
Jau vairāk nekā piecpadsmit gadus, jautājums par dabas un cilvēka sadzīvošanas iespējamību savādā veidā aktualizējies starp māksliniekiem, kas ierasti veidojuši elitārus darbus lielo muzeju pasūtījumiem. Tagad šīs problēmas atainošana kļūst par kino segmentu, kurā autorus neierobežo naratīvā kino pārmetumi par stāsta trūkumu vai banalitāti dabas aizsardzības tematikā.
Lekcijā tiks analizēti vides eksperimenti kino, sākot jau ar pirmajām autoritātēm ASV un Lielbritānijā 70. gados, tomēr galvenā uzmanība tiks pievērsta pēdējā laika projektiem, kas tapuši atbilstoši globālajam nemieram par neatgriezeniskajām klimata un ekosistēmas izmaiņām. Tiks demonstrēti fragmenti no mākslinieku Metjū Bārnija (Matthew Barney), Bila Violas (Bill Viola), Emīlijas Ričardsones (Emily Richardson), Korvina Fergusa (Corwin Fergus) un citu darbiem, kuros atgādinājumi aizsargāt dabu iet kopsolī ar ļoti individuāliem vides, vietas, personas un domāšanas savietojamības mēģinājumiem.

IEEJA: Bezmaksas
IMDB link
09-12-2009
18:00
DD kinoklubs.
ZĒNS STRĪPAINĀ PIDŽAMĀ
(The Boy In The Striped Pyjamas)
Rež. Marks Hermans (Mark Herman), Lielbritānija, ASV, 2008, 94 min
Dirty Deal Cafe
"Dirty Deal Cafe"
Maskavas ielā 12/2
Dirty Deal kinokluba seanss.
Astoņus gadus vecais Bruno garlaikojas mājās, tāpēc neievēro mātes norādījumus un dodas aizraujošā ekspedīcijā mežā. Viņš sastop zēnu, kuram ir savāds vārds, kurš valkā dīvainu pidžamu un ar kuru galu galā izveidojas pārsteidzoša draudzība. Notikumi risinās Otrā pasaules kara laikā.
Filma nominēta „Goya” balvai kā labākā Eiropas filma, Britu neatkarīgā kinobalvas žūrija atzinusi Veru Fārmingu par labāko aktrisi un nominējusi Marku Hermanu par labāko režisoru.

IEEJA: Par ziedojumiem
IMDB link
09-12-2009
18:30
NO VIENSĒTAS LĪDZ PIECSTĀVU PILSĒTAI. Pilsēta un lauki Latvijas kino. Populārākie telpas elementi latviešu filmās. Telpiskās opozīcijas. Lektori: Dr. Inga Pērkone, Dr. Viktors Freibergs
Kinomuzejs
Kinomuzejs
Peitavas ielā 10/12
Rīgas Kinomuzeja lekciju cikls par Latvijas kino „Savējie svešie” – sarunas trešdienu vakaros Latvijas kinomākslas dziļākai iepazīšanai un sapratnei pasaules kontekstā. Aicināti visi interesenti.
Pēdējais pasākums šajā ciklā.

IEEJA: Bezmaksas
09-12-2009
20:30
DD kinoklubs.
ROMEO BRASA ISTABA
(A Room For Romeo Brass)
Rež. Šeins Medovs (Shane Medows), Lielbritānija, Kanāda, 1999, 90 min
Dirty Deal Cafe
"Dirty Deal Cafe"
Maskavas ielā 12/2
Dirty Deal kinokluba seanss.
Kaimiņi un labākie draugi Romeo un Gevins uz nomācošajām vietējās apkārtnes ikdienas problēmām skatās ar veselīgu humoru. Viņu draudzībai nākas pārvarēt nopietnu pārbaudījumu, iepazīstot naivo, taču ekscentrisko un bīstamo svešinieku Morelu, kas grib satikties ar Romeo vecāko māsu un ierauj abus pusaudžus draudīgā apsēstībā.
Jautrs un baiss stāsts, ar ko Medovs pieteica sevi kā vienu no spēcīgākajiem savas paaudzes britu režisoriem. Britu neatkarīgās kinobalvas nominācija par labāko filmu, labāko režisoru un labāko scenāriju.

IEEJA: Par ziedojumiem
IMDB link
08-12-2009
18:30
NĀC LEJĀ, BĀLAIS MĒNES
Rež. Ivars Seleckis, Latvija, 1994, 90 min
+
tikšanās ar autoriem Andri Vanadziņu un Ivaru Selecki
Mazā Ģilde
Mazā Ģilde
Amatu ielā 3/5
Filmas 15 gadu jubileja!
Zemnieks - tā nav profesija, tas ir dzīvesveids, vienīgais iespējamais un pieņemamais lielai daļai latviešu. Laiki mainās. Vai šodien Latvijā vēl ir zemnieki?

IEEJA: Bezmaksas
08-12-2009
19:00
ČETRI BALTI KREKLI
un PIEJŪRAS KLIMATS

Rež. Rolands Kalniņš

Latvija, 1967 un 1974, 77+34 min

Kinoteātris 

"Rīga"
Kino "Rīga" Lielā zāle
Elizabetes ielā 61
Lekciju cikls Tas, ko tu nedrīksti nezināt III: cits jaunais vilnis.
6. lekcija. Lektore: Dita Rietuma.

Divas savulaik neatzītas pērles latviešu kinematogrāfā, ironisks skatījums uz mākslu un cenzūru Padomju Savienībā.

IEEJA: Ls 2.50, studentiem ar ISIC karti Ls 2.00
IMDB link
07-12-2009
19:00
PUTEKĻI
(Пыль)
Rež. Sergejs Lobans (Сергей Лобан), Krievija, 2005, 109 min
Lektors: kinorežisors Pēteris Krilovs

Kinoklubs "Horizonts"
Jaunā Rīgas Teātra Mazā zāle
Lāčplēša ielā 25
Kinoklubs "Horizonts".
Filma, kuru var uzskatīt nevien par ļoti krievisku, bet arī krieviski divnozīmīgu. No vienas puses, Sergejs Lobans ir radīji asprātīgu sirreālisma dramaturģijā balstītu stāstu par modernās Krievijas meinstrīma problēmu - miesas neatbilstību tās iekšpusē mītošajam garam. Šo stāstu vizuāli pastiprina līdz nekaunībai “ neizkopta “ kadra estētika un perfekta filmas tipāžu atlase. No otras puses filmu var uzskatīt par divus gadsimtus senās krievu mākslas un literārās tradīcijas modeli – absurdās krievu dzīves apjēgšanas fantasmagoriju, kādu to pazina Gogolis, Puškins, vēlāk arī Bulgakovs un Platonovs. Interesi par filmu vēl pastiprina fakts, ka tās veidotāji pieder Sanktpēterburgas avangardistu grupai „Savējie 2000”, kas pārstāv manifestu par anonīmo bezmaksas mākslu.

IEEJA: Ls 2,00, studentiem Ls 1,50
IMDB link
07-12-2009
21:00
ATVER ACIS!
II programma
"MĀSA UN MĀSA", "KONTROLIERIS", "APSARGS", "MOLS", "IESĀKUMĀ BIJA VISTA"
Latvijas Kultūras akadēmijas studentu filmu skate
Latvijas Kultūras akadēmija
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
Latvijas Kultūras akadēmijas studentu īsfilmas.
II programma.
MĀSA UN MĀSA. Režija – Agnese Surkova (21'). Klusums ir neizturams. Klusums kaitina. Ko darīt, ja tuvākais cilvēks nerunā? Klusumā var paslēpties. Bet cik ilgi?
KONTROLIERIS. Režija - Linda Ģībiete (24'). "Es vienkārši gribēju zināt, ka es esmu spējīgs just." (Fjodors Dostojevskis) Labdien! Biļešu kontrole. Sagatavojiet, lūdzu, braukšanas biļetes! Šī nav pieturvieta!
APSARGS. Režija - Jānis Pētersons (16`). Vilis ir jauns pašapkalpošanās veikala apsargs. Ikdienas rutīnu pārtrauc sieviete, kura Viļa acu priekšā nozog pavisam nevērtīgas lietas. Mēģinot izprast Ritas rīcības motīvus, Vilis tiek iesaistīts traģikomiskos notikumos.
MOLS. Režija – Renārs Vimba, Inga Tropa (16`). Vasaras dienas mazā Mika pavada uz mola, sapņojot par modeles karjeru. Kādu rītu Mika satiek savu elku Viku, modeli no populāra TV šova.
IESĀKUMĀ BIJA VISTA. Režija – Anna Dubrovska (38`). Krievu meitene Katja ceļo no Krievijas uz Rīgu, uz mīļotā dejotāja koncertu. Rīga sagaida viņu ar nepatīkamu notikumu virkni... un Katja paliek svešā valstī bez dokumentiem, naudas un pavisam viena. Bet viņai palīdz kāds latviešu puisis un pašas Katjas fantāzija, kas viņai ļauj dzīvi redzēt caur deju.

IEEJA: Bezmaksas
06-12-2009
21:00
ATVER ACIS!
I programma
"LAMBERTS", "LAMPA", "PIRMS LIETOŠANAS IZLASĪT INSTRUKCIJU", "PLAY NOW LAY", "DAUDZ LAIMES, SOFKA!"
Latvijas Kultūras akadēmijas studentu filmu skate
Latvijas Kultūras akadēmija
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
Latvijas Kultūras akadēmijas studentu īsfilmas.
I programma.
Latvijas Kultūras akadēmijas studentu īsfilmas.
I programma.
LAMBERTS. Režija - Oskars Rupenheits (20'). Viņu sauc Janeks Lamberts. Viņš zina, ka kaut ko zaudēt nozīmē kaut ko iegūt. Bet viņš nezina, ko tieši iegūst un vai tas ir tas, ko viņš vēlas.
LAMPA. Režija - Katrīna Krīgere (28`). Filma ir komisks stāsts par Alekseju – alkoholiķi pusmūžā, kuru sieva izdzen no mājām. Aleksejs dodas uz savas mātes dzīvokli, kur vada savas dienas vienatnē pie kontrabandas šņabja pudelēm, bet viņa redzeslokā arvien biežāk parādās dīvaina paskata vīrelis Čmoks.
PIRMS LIETOŠANAS IZLASĪT PAMĀCĪBU. Režija – Ance Krieviņa (18`). Kad viņš sien kaklasaiti, viņš izlasa tās siešanas pamācību. Kad viņš nokļūst sievietes pasaulē ar sadistisku kārtību un aizraujošiem vilinājumiem, lietošanas pamācība neeksistē. Viņš seko viņas dzīves instrukcijai, līdz tajā atklājas izdevība, kas viņam kļūst liktenīga.
PLAY NOW LAY. Režija – Laura Rožkalne (21`). Filma par režisora Dž. Dž. Džilindžera emocijām, šaubām, prieku, sajūsmu teātrī, radot kaut ko jaunu vai izspēlējot jau visiem sen zināmas, taču neapspriestas tēmas.
DAUDZ LAIMES, SOFKA! Režija – Oskars Morozs (16`). Sofkai ir dzimšanas diena un lampa, kas ir viņas sapņa sākums. Lampu Sofkai nozog. Cenšoties atgūt lampu, Sofka nokļūst bīstamā situācijā.

IEEJA: Bezmaksas
05-12-2009
15:00
Lekciju cikls Ekrāna skumjie ziedi. Melodrāmas universs.
KLASISKĀ MELORĀMA PĒC II PASAULES KARA.
Lektors: Agris Redovičs
kinoteāris 

"K.Suns"
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
Bū Viderbergs, Artūrs Hillers, Klods Lelušs.
1960.- 70. gados populāras kļuva filmas, kas cildināja mīlestības uzvarošo spēku saskaldītajā laika ritmā. Neoromantiskā izjūta sniedza mierinājumu vientulības saēstām dvēselēm.

IEEJA: Ls 2.60, internetā Ls 2.24, studentiem, skolēniem, pensionāriem Ls 2.10
Abonements - 5 lekcijas x Ls 1.90 = Ls 9.50
IMDB link
05-12-2009
21:00
ATVER ACIS!
II programma
"MĀSA UN MĀSA", "KONTROLIERIS", "APSARGS", "MOLS", "IESĀKUMĀ BIJA VISTA"
Latvijas Kultūras akadēmijas studentu filmu skate
Latvijas Kultūras akadēmija
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
Latvijas Kultūras akadēmijas studentu īsfilmas.
II programma.
MĀSA UN MĀSA. Režija – Agnese Surkova (21'). Klusums ir neizturams. Klusums kaitina. Ko darīt, ja tuvākais cilvēks nerunā? Klusumā var paslēpties. Bet cik ilgi?
KONTROLIERIS. Režija - Linda Ģībiete (24'). "Es vienkārši gribēju zināt, ka es esmu spējīgs just." (Fjodors Dostojevskis) Labdien! Biļešu kontrole. Sagatavojiet, lūdzu, braukšanas biļetes! Šī nav pieturvieta!
APSARGS. Režija - Jānis Pētersons (16`). Vilis ir jauns pašapkalpošanās veikala apsargs. Ikdienas rutīnu pārtrauc sieviete, kura Viļa acu priekšā nozog pavisam nevērtīgas lietas. Mēģinot izprast Ritas rīcības motīvus, Vilis tiek iesaistīts traģikomiskos notikumos.
MOLS. Režija – Renārs Vimba, Inga Tropa (16`). Vasaras dienas mazā Mika pavada uz mola, sapņojot par modeles karjeru. Kādu rītu Mika satiek savu elku Viku, modeli no populāra TV šova.
IESĀKUMĀ BIJA VISTA. Režija – Anna Dubrovska (38`). Krievu meitene Katja ceļo no Krievijas uz Rīgu, uz mīļotā dejotāja koncertu. Rīga sagaida viņu ar nepatīkamu notikumu virkni... un Katja paliek svešā valstī bez dokumentiem, naudas un pavisam viena. Bet viņai palīdz kāds latviešu puisis un pašas Katjas fantāzija, kas viņai ļauj dzīvi redzēt caur deju.

IEEJA: Bezmaksas
04-12-2009
21:00
ATVER ACIS!
I programma
"LAMBERTS", "LAMPA", "PIRMS LIETOŠANAS IZLASĪT INSTRUKCIJU", "PLAY NOW LAY", "DAUDZ LAIMES, SOFKA!"
Latvijas Kultūras akadēmijas studentu filmu skate
Latvijas Kultūras akadēmija
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
Latvijas Kultūras akadēmijas studentu īsfilmas.
I programma.
LAMBERTS. Režija - Oskars Rupenheits (20'). Viņu sauc Janeks Lamberts. Viņš zina, ka kaut ko zaudēt nozīmē kaut ko iegūt. Bet viņš nezina, ko tieši iegūst un vai tas ir tas, ko viņš vēlas.
LAMPA. Režija - Katrīna Krīgere (28`). Filma ir komisks stāsts par Alekseju – alkoholiķi pusmūžā, kuru sieva izdzen no mājām. Aleksejs dodas uz savas mātes dzīvokli, kur vada savas dienas vienatnē pie kontrabandas šņabja pudelēm, bet viņa redzeslokā arvien biežāk parādās dīvaina paskata vīrelis Čmoks.
PIRMS LIETOŠANAS IZLASĪT PAMĀCĪBU. Režija – Ance Krieviņa (18`). Kad viņš sien kaklasaiti, viņš izlasa tās siešanas pamācību. Kad viņš nokļūst sievietes pasaulē ar sadistisku kārtību un aizraujošiem vilinājumiem, lietošanas pamācība neeksistē. Viņš seko viņas dzīves instrukcijai, līdz tajā atklājas izdevība, kas viņam kļūst liktenīga.
PLAY NOW LAY. Režija – Laura Rožkalne (21`). Filma par režisora Dž. Dž. Džilindžera emocijām, šaubām, prieku, sajūsmu teātrī, radot kaut ko jaunu vai izspēlējot jau visiem sen zināmas, taču neapspriestas tēmas.
DAUDZ LAIMES, SOFKA! Režija – Oskars Morozs (16`). Sofkai ir dzimšanas diena un lampa, kas ir viņas sapņa sākums. Lampu Sofkai nozog. Cenšoties atgūt lampu, Sofka nokļūst bīstamā situācijā.

IEEJA: Bezmaksas
03-12-2009
17:00
ČETRI MĒNEŠI, 3 NEDĒĻAS UN 2 DIENAS
(4 luni, 3 saptamâni si 2 zile)
Rež. Cristian Mungiu, Rumānija, 2007, 109 min
Latvijas Kultūras akadēmija
Zirgu pasts
Dzirnavu ielā 46
Latvijas Kultūras akadēmijas filmu lektorijs. Rumāņu kino "jaunais vilnis".
Pirms filmas asoc. profesores Ingas Pērkones-Redovičas ievadvārdi.

IEEJA: Bezmaksas
IMDB link
03-12-2009
20:00
Lekcija "FILM NOIR" - MELNĀS FILMAS FATĀLĀ PIEVILCĪBA.
Lektore: Dita Rietuma
Kinoskola
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
Lekciju cikls Kinoskola.
Kālab film noir, kura kulminācija bija Holivudas studijās tapušās filmas no XX gs. 40.gadu sākuma līdz pat 50.gadu vidum, joprojām atgādina par sevi arī mūsdienu rietumu kino procesā?

IEEJA: Ls 2.60, internetā 2.24, studentiem, skolēniem, pensionāriem 2.10
IMDB link
02-12-2009
18:30
NO VĀRDA PAR BILDI... Latviešu literatūra un kino. Ceļojošie sižeti literatūrā un filmās. Literāro tēlu vizualizācijas īpatnības. Valodas filmiskošanās. Lektori: Raimonds Briedis, Haralds Matulis, Agnese Surkova
Kinomuzejs
Kinomuzejs
Peitavas ielā 10/12
Rīgas Kinomuzeja lekciju cikls par Latvijas kino „Savējie svešie” – sarunas trešdienu vakaros Latvijas kinomākslas dziļākai iepazīšanai un sapratnei pasaules kontekstā. Aicināti visi interesenti.

IEEJA: Bezmaksas
01-12-2009
18:00
DD kinoklubs.
UZ VIRVES
(Man on Wire)
Rež. James Marsh, Lielbritānija, ASV, 2008, 94 min
Dirty Deal Cafe
"Dirty Deal Cafe"
Maskavas ielā 12/2
Dirty Deal kinokluba seanss.
Filips Petī 1974. gada 7. augustā uzkāpa uz virves, kas savienoja Ņujorkas Dvīņu torņus. Pēc aptuveni stundas ilgas dejošanas uz virves viņu apcietināja, veica psiholoģiskās līdzsvarotības pārbaudes, aizveda uz cietumu un vēlāk atlaida Filma saņēmusi "Oskara" kinobalvu kā labākā dokumentālā filma, "Sundance" neatkarīgo filmu festivāla "Grand Jury Prize" un skatītāju balvu, kā arī daudzu citu filmu festivālu kinobalvas.

"Dirty Deal" kino klubs darbu sāka 2009. gada novembrī, un saviem apmeklētājiem piedāvās daudzpusīgas ikmēneša programmas, kuras caurvij tematiska un vienmēr mainīga saistviela. "DD kino klubs" ir atvērts jebkura garuma mākslas un dokumentālajām filmām, kā arī eksperimentālajām īsfilmām un video, kuri nav raduši ceļu līdz sabiedriskai demonstrēšanai. Kinokluba ietvaros notiek arī vieslekcijas, sarunas ar kino pietuvinātiem cilvēkiem un vide domubiedru ideju un viedokļu apmaiņai.

IEEJA: Par ziedojumiem
IMDB link
01-12-2009
19:00
400 SITIENU
(Les 400 coups)

Rež. Fransuā Trifo (François Truffaut)

Francija, 1959, 99 min

Kinoteātris 

"Rīga"
Kino "Rīga" Lielā zāle
Elizabetes ielā 61
Lekciju cikls Tas, ko tu nedrīksti nezināt III: cits jaunais vilnis.
7. lekcija. Lektors: Jānis Putniņš.

Trifo aktierkino debija ir viena no visvairāk mīlētajām franču jaunā viļņa filmām - ļoti personisks un autobiogrāfisks darbs.

IEEJA: Ls 2.50, studentiem ar ISIC karti Ls 2.00
IMDB link
01-12-2009
19:00
KARAĻI
(Kings)
Rež. Toms Kolins (Tom Collins), Īrija, Lielbritānija, 2007, 88 min
kinoteāris "K.Suns"
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
Tas ir sirdi plosošs stāsts par migrāciju 70-tajos gados, kad seši īru draugi emigrēja uz Angliju, solot atgriezties mājās kā "karaļi" - bagāti un veiksmīgi. Tagad, kad pagājuši divdesmit pieci gadi, tiem jāsastopas ar skarbo realitāti, kā dzīve tālumā viņus ir izmainījusi.
Īru valodā ar angļu subtitriem, kā arī sinhrono tulkojumu latviešu valodā.

IEEJA: nav datu
IMDB link
01-12-2009
20:30
DD kinoklubs.
ŠĪ IR ANGLIJA
(This Is England)
Rež. Shane Meadows, Lielbritānija, 2006, 101 min
+
Māra Promberga LEKCIJA
Dirty Deal Cafe
"Dirty Deal Cafe"
Maskavas ielā 12/2
Dirty Deal kinokluba seanss.
Šī mēneša programmu veido vecākā joprojām pastāvošā angļu kinoteātra "The Electric" filmu kolekcija, īpaši veltot to britu režisoram Šeinam Medovzam (Shane Meadows).
Astoņdesmito gadu sākums nelielā, drūmā strādnieku šķiras pilsētiņā Anglijā. Vasaras brīvdienu laikā Šons iepazīstas un tiek uzņemts vietējo skūtgalvju barā, kur spēj rast jaunus draugus un paraugtēlus. Frizūras, apģērbi, mūzikas ritmi un bezrūpīgas izpriecas, kas ilgst līdz brīdim, kad Šonam nākas satikt tikko no cietuma iznākušo Kombo. Filmai piešķirta "BAFTA" kinobalva kā labākajai britu filmai, Britu neatkarīgā kino balva kā labākajai filmai un Tomasam Turgūsam kā labākajam jaunajam aktierim.
"Dirty Deal" kino klubs darbu sāka 2009. gada novembrī, un saviem apmeklētājiem piedāvās daudzpusīgas ikmēneša programmas, kuras caurvij tematiska un vienmēr mainīga saistviela. "DD kino klubs" ir atvērts jebkura garuma mākslas un dokumentālajām filmām, kā arī eksperimentālajām īsfilmām un video, kuri nav raduši ceļu līdz sabiedriskai demonstrēšanai. Kinokluba ietvaros notiek arī vieslekcijas, sarunas ar kino pietuvinātiem cilvēkiem un vide domubiedru ideju un viedokļu apmaiņai.

IEEJA: Par ziedojumiem
IMDB link
30-11-2009
17:10
BALTĀ NAKTS
(Hvid nat/White Night)
Rež. Janniks Johansens (Jannik Johansen), Dānija, 2007, 95 min

Dānijas   filmu dienas
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
Dānijas filmu dienas 2009.
Psiholoģiska drāma par Ulrihu, darbaholiķi, kura dzīvē notiek dramatisks pavērsiens pēc tam, kad viņš tiek iesaistīts fatālā nelaimes gadījumā. Pieaugot Ulriha vainas apziņai, viņa dzīve pamazām sairst ap viņu. Un pēc tam arī kāds nepatīkams notikums no viņa pagātnes parāda savu nepiedodošo seju.
Filma dāņu valodā ar angļu subtitriem un tulkojumu latviešu valodā austiņās.

IEEJA: Ls 3.00, internetā Ls 2.24, studentiem Ls 2.10
IMDB link
30-11-2009
18:30
Starpkultūru nedēļa "Otrpus Vidusjūrai".
TURCIJAS FILMU VAKARS.
Pētera Krilova ievadvārdi.
Starpkultūru nedēļa “Otrpus Vidusjūrai”
LKA 5. auditorija
Ludzas ielā 24
Turcijas filmu vakars Latvijas Kultūras akadēmijā, Pētera Krilova ievadvārdi.
Filmas angļu valodā.

IEEJA: Bezmaksas
30-11-2009
19:00
KĀRTĒJAIS MĪLAS STĀSTS
(Kærlighed på film/Just another love story)
Rež. Ole Bornedāls (Ole Bornedal), Dānija, 2007, 103 min

Dānijas  filmu dienas
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
Dānijas filmu dienas 2009.
Jonass ir jauks, bet dzīves nomocīts vīrietis ar sievu, diviem bērniem un māju piepilsētā. Kādu dienu visu viņa ierasto dzīvi maina kāds dramatisks, negaidīts pavērsiens – Jonass ir šķietami vainojams kādas jaunas sievietes Jūlijas autoavārijā. Nākamajā dienā Jūlija pamostas slimnīcā ar amnēziju, un Jonass, vainas apziņas mocīts, ir devies viņu apciemot. Dīvaina pārpratuma dēļ Jūlija un viņas ģimene notur Jonasu par Jūlijas jauno, ekscentrisko draugu Sebastianu, kura atgriešanos no ārzemēm visi ir gaidījuši. Jonass pieņem šo otru identitāti un spēlē šī vīrieša lomu, kuru Jūlija uzskata par savu mūža mīlestību. Pilnīgi jauna identitāte, pilnīgi cita dzīve un plaša pasaule bez robežām paveras Jonasam. Tomēr dzīve nav tikai fantāzijas un eksotiski sapņi vien, un kādu dienu patiesība nāk klauvēt pie durvīm.
Filma dāņu valodā ar angļu subtitriem un tulkojumu latviešu valodā austiņās.

IEEJA: Ls 3.00, internetā Ls 2.24, studentiem Ls 2.10
IMDB link
30-11-2009
21:00
PIRMIE GADI — ĒRIKS NĪČE, I DAĻA
(De unge år:Erik Nietzsche sagaen del 1/The early years – Erik Nietzsche part 1)
Rež. Jākobs Tūsens (Jacob Thuesen), Dānija, 2007, 100 min

Dānijas  filmu dienas
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
Dānijas filmu dienas 2009.
Filma ir Larsa fon Trīra autobiogrāfisks, komisks stāsts par to, kā viņš kļuva par filmu režisoru. Ēriks Nīče ir inteliģents, bet daudzās jomās nepieredzējis kautrīgs, jauns vīrietis, kas ir pārliecināts, ka vēlas būt filmu režisors. 20. gadsimta 70. gadu beigās Dānijas Nacionālā Filmu skola uzņem Ēriku savā pulkā, kur viņš sastopas ar pasauli, kas pilna dusmīgiem, neatsaucīgiem pasniedzējiem, dīvainiem studentiem un nerakstītiem likumiem. Tas ir reizē pacilātības un nedrošības periods, un Ēriks aizvien vairāk sāk justies kā svešinieks filmu industrijā. Viņš iesaistās arodbiedrību diskusijās un iemīlas pašpārliecinātā, spēcīgā sievietē, kas atsakās uzņemties jebkādas saistības. Tā ir komiska drāma – skarbs iedomīgās, bet aizraujošās filmu pasaules tēlojums, kas, šķiet, beigās saskan ar ietiepīgā jaunā režisora vīziju par filmu industriju.
Filma dāņu valodā ar angļu subtitriem un tulkojumu latviešu valodā austiņās.

IEEJA: Ls 3.00, internetā Ls 2.24, studentiem Ls 2.10
IMDB link
29-11-2009
15:00
Tikšanās ar vienu no atzītākajiem Krievijas kino un teātra režisoriem Kirilu Serebreņņikovu (Кирилл Серебренников). Pasākumu vadīs kino un teātra kritiķis Normunds Naumanis.

TĒLOJOT UPURI
(Изображая Жертву)
Rež. Kirils Serebreņņikovs (Кирилл Серебренников), Krievija, 2006, 95 min

VAI

JURĢU DIENA
(Юрьев день)
Rež. Kirils Serebreņņikovs (Кирилл Серебренников), Krievija, 2008, 137 min

Kinoskola
kim?
Spīķeri, Maskavas ielā 12/1 (3. stāvā)
Sarunas Kinoskolā uzsāk lekciju-meistardarbnīcu ciklu, kurā viesosies spilgtas radošas personības — kino un teātra profesionāļi.
Dialogā ar kritiķi Normundu Naumani Kirils Serebreņņikovs stāstīs par sava darba principiem kino un teātrī, sekos arī režisora kinodarbu skate — pēc publikas izvēles tiks rādīta kāda no režisora filmām — Tēlojot upuri vai Jurģu diena.

IEEJA: Bezmaksas
IMDB link
29-11-2009
15:30
MEHĀNISKĀ MĪLESTĪBA
(Mechanical love)
Rež.Pī Ambo (Phie Ambo), Dānija, 2007, 76 min

Dānijas   filmu dienas
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
Dānijas filmu dienas 2009.
„Mehāniskā mīlestība” ir stāsts par attiecībām starp cilvēkiem un robotiem. Filmā tēlotie cilvēki, kam ir cieša saikne ar robotiem, aizved skatītāju no augsti attīstītās robotu tehnoloģijas Tokijā, Japānā, izved cauri Braunšveigai Vācijā, cauri Itālijai līdz pat Kopenhāgenai Dānijā. Ar šo pasaules tūri režisore Pī Ambo uzsver cilvēku vajadzību mīlēt un būt mīlētiem – iespējams, divas vissvarīgākās lietas dzīvē. Caur galvenajiem varoņiem tiek parādītas kultūras atšķirības, kā mēs pieņemam emocionālos robotus Rietumos un kā tas notiek Austrumu kultūrās.
Filma dāņu, angļu, indiešu, japāņu, portugāļu, punjabi valodās ar angļu subtitriem un latviešu valodas tulkojumu austiņās.

IEEJA: Ls 3.00, internetā Ls 2.24, studentiem Ls 2.10
IMDB link
29-11-2009
17:00
KĀRTĒJAIS MĪLAS STĀSTS
(Kærlighed på film/Just another love story)
Rež. Ole Bornedāls (Ole Bornedal), Dānija, 2007, 103 min

Dānijas  filmu dienas
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
Dānijas filmu dienas 2009.
Jonass ir jauks, bet dzīves nomocīts vīrietis ar sievu, diviem bērniem un māju piepilsētā. Kādu dienu visu viņa ierasto dzīvi maina kāds dramatisks, negaidīts pavērsiens – Jonass ir šķietami vainojams kādas jaunas sievietes Jūlijas autoavārijā. Nākamajā dienā Jūlija pamostas slimnīcā ar amnēziju, un Jonass, vainas apziņas mocīts, ir devies viņu apciemot. Dīvaina pārpratuma dēļ Jūlija un viņas ģimene notur Jonasu par Jūlijas jauno, ekscentrisko draugu Sebastianu, kura atgriešanos no ārzemēm visi ir gaidījuši. Jonass pieņem šo otru identitāti un spēlē šī vīrieša lomu, kuru Jūlija uzskata par savu mūža mīlestību. Pilnīgi jauna identitāte, pilnīgi cita dzīve un plaša pasaule bez robežām paveras Jonasam. Tomēr dzīve nav tikai fantāzijas un eksotiski sapņi vien, un kādu dienu patiesība nāk klauvēt pie durvīm.
Filma dāņu valodā ar angļu subtitriem un tulkojumu latviešu valodā austiņās.

IEEJA: Ls 3.00, internetā Ls 2.24, studentiem Ls 2.10
IMDB link
29-11-2009
19:00
ATBALSS
(Ekko/Echo)
Rež. Anderss Morgentālers (Anders Morgenthaler), Dānija, 2007, 80 min

Dānijas   filmu dienas
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
Dānijas filmu dienas 2009.
Simons ir policijas virsnieks, kas nupat tiesas prāvā pēc šķiršanās zaudējis aizbildniecību pār savu sešus gadus veco dēlu. Izmisuma dzīts viņš nolaupa pats savu dēlu un aizved to uz laukiem, lai paslēptu vasaras mājā. Simons vēlas pavadīt vēl pēdējās brīvdienas kopā ar dēlu, bet šī nedēļa divatā drīz vien sāk nest sev līdzi murgus no viņa paša bērnības, atjaunojot sliktās atmiņas, un rēgi no viņa pagātnes atgriežas, lai būtu bieds Simona veselajam saprātam.
Filma dāņu valodā ar angļu subtitriem un tulkojumu latviešu valodā austiņās.

IEEJA: Ls 3.00, internetā Ls 2.24, studentiem Ls 2.10
IMDB link
29-11-2009
20:30
BALTĀ NAKTS
(Hvid nat/White Night)
Rež. Janniks Johansens (Jannik Johansen), Dānija, 2007, 95 min

Dānijas   filmu dienas
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
Dānijas filmu dienas 2009.
Psiholoģiska drāma par Ulrihu, darbaholiķi, kura dzīvē notiek dramatisks pavērsiens pēc tam, kad viņš tiek iesaistīts fatālā nelaimes gadījumā. Pieaugot Ulriha vainas apziņai, viņa dzīve pamazām sairst ap viņu. Un pēc tam arī kāds nepatīkams notikums no viņa pagātnes parāda savu nepiedodošo seju.
Filma dāņu valodā ar angļu subtitriem un tulkojumu latviešu valodā austiņās.

IEEJA: Ls 3.00, internetā Ls 2.24, studentiem Ls 2.10
IMDB link
28-11-2009
15:30
VISS IR RELATĪVS
(Alt er relativt/ Everything is relative)
Rež. Mikala Krogs (Mikala Krogh), Dānija, 2008, 75 min

Dānijas filmu dienas
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
Dānijas filmu dienas 2009.
Vai mēs visi vienādi izjūtam skumjas, laimi, dusmas un mīlestību? Vai laimes ceļš vienmēr ir vienādi līkumots vai taisns? Vai mēs visi vienādi stipri mīlam un ienīstam? Vai jauna sieviete, kas slimo ar krūts vēzi, izjūt tādas pašas sāpes kā ģimene Mozambikā, kas plūdos zaudē savas mājas? Vai vergs no Bangladešas, strādājot Dubaijā, izjūt tādas pašas bailes kā ASV kareivis, dodoties uz Irāku? Vai mūsu vērtības, sapņi un cerības ir vienādi, tikai viegli atspoguļojot mūsu dažādos dzīvesveidus? „Viss ir relatīvs” ir materiāls par cilvēkiem. Tas rāda, kā mūsu reakcija pret problēmām dzīvē ir saistīta ar mūsu personīgās dzīves apstākļiem.
Filma dāņu valodā ar angļu subtitriem un tulkojumu latviešu valodā austiņās.

IEEJA: Ls 3.00, internetā Ls 2.24, studentiem Ls 2.10
IMDB link
28-11-2009
17:00
PIRMIE GADI — ĒRIKS NĪČE, I DAĻA
(De unge år:Erik Nietzsche sagaen del 1/The early years – Erik Nietzsche part 1)
Rež. Jākobs Tūsens (Jacob Thuesen), Dānija, 2007, 100 min

Dānijas  filmu dienas
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
Dānijas filmu dienas 2009.
Filma ir Larsa fon Trīra autobiogrāfisks, komisks stāsts par to, kā viņš kļuva par filmu režisoru. Ēriks Nīče ir inteliģents, bet daudzās jomās nepieredzējis kautrīgs, jauns vīrietis, kas ir pārliecināts, ka vēlas būt filmu režisors. 20. gadsimta 70. gadu beigās Dānijas Nacionālā Filmu skola uzņem Ēriku savā pulkā, kur viņš sastopas ar pasauli, kas pilna dusmīgiem, neatsaucīgiem pasniedzējiem, dīvainiem studentiem un nerakstītiem likumiem. Tas ir reizē pacilātības un nedrošības periods, un Ēriks aizvien vairāk sāk justies kā svešinieks filmu industrijā. Viņš iesaistās arodbiedrību diskusijās un iemīlas pašpārliecinātā, spēcīgā sievietē, kas atsakās uzņemties jebkādas saistības. Tā ir komiska drāma – skarbs iedomīgās, bet aizraujošās filmu pasaules tēlojums, kas, šķiet, beigās saskan ar ietiepīgā jaunā režisora vīziju par filmu industriju.
Filma dāņu valodā ar angļu subtitriem un tulkojumu latviešu valodā austiņās.

IEEJA: Ls 3.00, internetā Ls 2.24, studentiem Ls 2.10
IMDB link
28-11-2009
18:00
AMERICAN DRUG WAR: The Last White Hope
Rež.Kevin Booth, ASV, 2007, 120 min
Neprodukts
Neprodukta telpa
Ādmiņu ielā 4
Filmu vakars Ādmiņu ielā. Dokumentālā filma American drug war + psihodēliska multene par kaķīšu piedzīvojumiem. Būs vēsa telpa un karsta tēja, cepumi līdzņemami pašiem.

IEEJA: Bezmaksas
IMDB link
28-11-2009
19:00
BALTĀ NAKTS
(Hvid nat/White Night)
Rež. Janniks Johansens (Jannik Johansen), Dānija, 2007, 95 min

Dānijas   filmu dienas
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
Dānijas filmu dienas 2009.
Psiholoģiska drāma par Ulrihu, darbaholiķi, kura dzīvē notiek dramatisks pavērsiens pēc tam, kad viņš tiek iesaistīts fatālā nelaimes gadījumā. Pieaugot Ulriha vainas apziņai, viņa dzīve pamazām sairst ap viņu. Un pēc tam arī kāds nepatīkams notikums no viņa pagātnes parāda savu nepiedodošo seju.
Filma dāņu valodā ar angļu subtitriem un tulkojumu latviešu valodā austiņās.

IEEJA: Ls 3.00, internetā Ls 2.24, studentiem Ls 2.10
IMDB link
28-11-2009
19:00 - 23:00
ZELTA ZIVTIŅA
(Love Suicides)
Rež. Edmunds Jeo ( Edmund Yeo), Malaizija, 2009, 13 min

NAMS NO MAZIEM KUBIKIEM
(Tsumiki no ie/The House of Small Cubes)
Rež. Kunio Kato (Kunio Katô), Japāna, 2008, 12 min

DORONS
(Doron)
Rež. Isamu Hirabajaši (Isamu Hirabayashi), Japāna, 2006, 16 min

LAIMĪGAIS TERMOMETRS
(A Happy Thermometer)
Rež. Mina Jonezava (Mina Yonezawa), Japāna, 2008, 4 min

BABINS
(Babin)
Rež. Isamu Hirabajaši (Isamu Hirabayashi), Japāna, 2008, 25 min

21:30
TONIJS TAKITANI
(Tony Takitani)
Rež.Jun Ichikawa, Japāna, 2004, 76 min

Kinoklubs Coffee and Cigarettes
Spīķeru koncertzāle
Maskavas iela 4 k.1
Kinokluba COFFEE & CIGARETTES pirmais vakars.
Japānas mūsdienu kino Spīķeros
Pasākumā, kas sāksies plkst.19, tiks demonstrēta īsfilmu programma, 2004.gadā tapusī filma TONIJS TAKITANI - Haruki Murakami darba ekranizācija. Pārtraukumā visus skatītājus gaida japāņu zaļā tēja un mājas cepumi. Bet tajā pat laikā uz ekrāna tiks translēti avant-klasikas populārā pārstāvja Vatanabe Takaši videodarbi.
ZELTA ZIVTIŅA
Filmas scenārijs balstīts uz Nobela laureāta Jasunari Kavabatas literatūras darba. Bijušie mīļākie — profesors un viņa studente — satiekas gadu pēc šķiršanās, lai mēģinātu apzināties neizveidojošos attiecību iemeslu. Režisors izmanto split screen paņēmienu, lai atklātu zemtekstu varoņu dialogos, ar to pašu lieliski pārraidot oriģināla autora garu. Filma — Venēcijas kinofestivāla 2009 oficiāls dalībnieks.
NAMS NO MAZIEM KUBIKIEM
Galvenais varonis — vientuļš večuks, kura nams pakāpeniski paiet zem ūdens, tas spiež viņu pastāvīgi piecelt stāvu aiz stāva. Vienreiz, mēģinot aizsniegt nokritušo cauruli, večuks nirst lejā caur aizpludinātiem stāviem, kas izrādās viņa atmiņas aizmirstie stūrīši. Bez daudzajām balvām šis darbs iekaroja Oskaru 2008.gadā.
DORONS
Stāsts par neparastu kastingu, kad režisors lūdz kandidātu nodemonstrēt diezgan neparastas iemaņas… Filma ir iekarojusi bronzu sestajā starptautiskā īsfilmu festivālā (Francija, 2007).
LAIMĪGAIS TERMOMETRS
Liekas, mēs esam izvēlējušies ne to pasauli pēcnācēju turpināšanai. Nu ko, mums patiešām nebija izvēles. «Laimīgais termometrs» — Minas Jonezavas animācijas traģikomēdija. Mūzika — Takaši Vatanabe, Midori Kurata un Keitaru Iidzima.
BABINS
"Babins" — vadošā japāņu sirreālista Isamu Hirabajaši pēdējais darbs. Pazīstams ar savu mīlestību pret dabu, režisors kārtējo reizi piešķir cilvēka īpašības nedzīvam priekšmetam, liekot aizdomāties par to, ka pat koks var būt neordināra personība.
TONIJS TAKITANI
Haruki Murakami darba pirmā ekranizācija, Dzjuna Itikavas režisora darbs ļoti precīzi pārraida viena no mūsdienu paša pazīstamākā rakstnieka romānu atmosfēru. Bez paša režisora atradumiem, lielu lomu pareizas atmosfērā izveidošanā nospēlēja mūzika, ko uzrakstīja daudzo prēmiju laureāts Rjuiči Sakamoto un operatora Hirokava Taisi darbs, kas arī ir profesionāls fotogrāfs. Filma ir ieguvusi trīs balvas 57.starptautiskā kinofestivālā Lokarno 2004: speciāla balva, FIPRESCI balva un Mazās žūrijas 2.balva.
Filmas tiks demonstrētas ar angļu subtitriem.

IEEJA: Ls 5, ar flaieri Ls 4
IMDB link
28-11-2009
21:00
ATBALSS
(Ekko/Echo)
Rež. Anderss Morgentālers (Anders Morgenthaler), Dānija, 2007, 80 min

Dānijas   filmu dienas
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
Dānijas filmu dienas 2009.
Simons ir policijas virsnieks, kas nupat tiesas prāvā pēc šķiršanās zaudējis aizbildniecību pār savu sešus gadus veco dēlu. Izmisuma dzīts viņš nolaupa pats savu dēlu un aizved to uz laukiem, lai paslēptu vasaras mājā. Simons vēlas pavadīt vēl pēdējās brīvdienas kopā ar dēlu, bet šī nedēļa divatā drīz vien sāk nest sev līdzi murgus no viņa paša bērnības, atjaunojot sliktās atmiņas, un rēgi no viņa pagātnes atgriežas, lai būtu bieds Simona veselajam saprātam.
Filma dāņu valodā ar angļu subtitriem un tulkojumu latviešu valodā austiņās.

IEEJA: Ls 3.00, internetā Ls 2.24, studentiem Ls 2.10
IMDB link
27-11-2009
18:00
KĀRTĒJAIS MĪLAS STĀSTS
(Kærlighed på film/Just another love story)
Rež. Ole Bornedāls (Ole Bornedal), Dānija, 2007, 103 min

Dānijas  filmu dienas
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
Dānijas filmu dienas 2009.
Jonass ir jauks, bet dzīves nomocīts vīrietis ar sievu, diviem bērniem un māju piepilsētā. Kādu dienu visu viņa ierasto dzīvi maina kāds dramatisks, negaidīts pavērsiens – Jonass ir šķietami vainojams kādas jaunas sievietes Jūlijas autoavārijā. Nākamajā dienā Jūlija pamostas slimnīcā ar amnēziju, un Jonass, vainas apziņas mocīts, ir devies viņu apciemot. Dīvaina pārpratuma dēļ Jūlija un viņas ģimene notur Jonasu par Jūlijas jauno, ekscentrisko draugu Sebastianu, kura atgriešanos no ārzemēm visi ir gaidījuši. Jonass pieņem šo otru identitāti un spēlē šī vīrieša lomu, kuru Jūlija uzskata par savu mūža mīlestību. Pilnīgi jauna identitāte, pilnīgi cita dzīve un plaša pasaule bez robežām paveras Jonasam. Tomēr dzīve nav tikai fantāzijas un eksotiski sapņi vien, un kādu dienu patiesība nāk klauvēt pie durvīm.
Filma dāņu valodā ar angļu subtitriem un tulkojumu latviešu valodā austiņās.

IEEJA: Ls 3.00, internetā Ls 2.24, studentiem Ls 2.10
IMDB link
27-11-2009
18:00
Īsfilmu konkurss
"ROBEŽU PĀRKĀPŠANA"
Tiks prezentētas 3 Latvijā tapušās īsfilmas.

Gētes institūts Rīgā
Gētes institūts Rīgā
Torņa ielā 1
Gētes institūts sadarbībā ar fondu „Erinnerung, Verantwortung und Zukunft“ (Berlīne) rīkoja īsfilmu konkursu, kurā aicināja jaunos kino veidotājus pievērsties mantojumam, ko atstāja 1939. gada pārkāptās ģeogrāfiskās un civilizācijas robežas, kā arī 1989. gada notikumi.
Filmas latviešu vai krievu valodā; titri angļu valodā.

IEEJA: Bezmaksas
27-11-2009
18:30
Starpkultūru nedēļa "Otrpus Vidusjūrai".
IZRAĒLAS FILMU VAKARS.
Pētera Krilova ievadvārdi.
Starpkultūru nedēļa “Otrpus Vidusjūrai”
LKA 5. auditorija
Ludzas ielā 24
Izraēlas filmu vakars Latvijas Kultūras akadēmijā, Pētera Krilova ievadvārdi.
Filmas angļu valodā.

IEEJA: Bezmaksas
27-11-2009
20:30
PIRMIE GADI — ĒRIKS NĪČE, I DAĻA
(De unge år:Erik Nietzsche sagaen del 1/The early years – Erik Nietzsche part 1)
Rež. Jākobs Tūsens (Jacob Thuesen), Dānija, 2007, 100 min

Dānijas  filmu dienas
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
Dānijas filmu dienas 2009.
Filma ir Larsa fon Trīra autobiogrāfisks, komisks stāsts par to, kā viņš kļuva par filmu režisoru. Ēriks Nīče ir inteliģents, bet daudzās jomās nepieredzējis kautrīgs, jauns vīrietis, kas ir pārliecināts, ka vēlas būt filmu režisors. 20. gadsimta 70. gadu beigās Dānijas Nacionālā Filmu skola uzņem Ēriku savā pulkā, kur viņš sastopas ar pasauli, kas pilna dusmīgiem, neatsaucīgiem pasniedzējiem, dīvainiem studentiem un nerakstītiem likumiem. Tas ir reizē pacilātības un nedrošības periods, un Ēriks aizvien vairāk sāk justies kā svešinieks filmu industrijā. Viņš iesaistās arodbiedrību diskusijās un iemīlas pašpārliecinātā, spēcīgā sievietē, kas atsakās uzņemties jebkādas saistības. Tā ir komiska drāma – skarbs iedomīgās, bet aizraujošās filmu pasaules tēlojums, kas, šķiet, beigās saskan ar ietiepīgā jaunā režisora vīziju par filmu industriju.
Filma dāņu valodā ar angļu subtitriem un tulkojumu latviešu valodā austiņās.

IEEJA: Ls 3.00, internetā Ls 2.24, studentiem Ls 2.10
IMDB link
26-11-2009
17:00
DRAŅĶĪGĀ DZĪVE
(Egymásra nézve)
Rež. Karojs Maks (Károly Makk), Ungārija, 1982, 102 min
Latvijas Kultūras akadēmija
Zirgu pasts
Dzirnavu ielā 46
Latvijas Kultūras akadēmijas filmu lektorijs.
Pirms filmas asoc. profesores Ingas Pērkones-Redovičas ievadvārdi.

IEEJA: Bezmaksas
IMDB link
26-11-2009
18:00
FUTURE SHORTS novembra filmu skate
Future Shorts Latvia
Dagdas Tautas nams
Alejas ielā 29
Dagda, Krāslavas rajons
Oktobra/novembra programmā "Future Shorts" kopā ar mazo robotu dodas misijā, ar ceļamkrāniem paceļas debesīs, ar helikopteriem dodas glābšanas operācijā, seko bandām, randiņu stāstiem un pirātiem. Saldajā ēdienā - modes īsfilmas no konkursa "Fashion is Passion" finālistiem.

IEEJA: Bezmaksas
26-11-2009
19:00
GO TRABI GO!
Rež. Peter Timm, Vācija, 1991, 96 min
Gētes institūts Rīgā
Kino "Rīga"
Elizabetes ielā 61
Gētes institūta kinovakars. Vācu kino klubs.
Komēdija par Štrūcu ģimeni no Biterfeldes, kas pēc Berlīnes mūra krišanas piepeši nolemj doties ceļojumā uz Itāliju vecā trabantā; jauniegūtā brīvība sev līdzi nes dažādas ķibeles un atklāsmes.
Filma vācu valodā; titri angļu valodā; sinhrons tulkojums latviešu valodā.

IEEJA: Ls 2
IMDB link
26-11-2009
19:00
Lekciju cikls Kino un arhitektūra.
ARHITEKTŪRA: AIZ, APKĀRT UN NO CITAS PUSES.
Lektors: arhitektūras kritiķis Ārons Betskis (ASV)

kinoteāris  "K.Suns"
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
Lekciju cikla Kino un arhitektūra 10.lekcija.
Lai kļūtu par kultūras, sabiedrības un pasaules daļu, arhitektūrai jābūt kaut kam vairāk kā celtnēm. Ar celtnēm vairs nepietiek, jo pašas par sevi tās aizvien vairāk nosaka dažādi dzīves, drošības un finansiālie kodi. Taču mums jāmeklē veids, kā radīt labākas attiecības starp mums un citiem, mums un apkārtējo pasauli. Šeit iedvesmu varam smelties tādās jomās kā interjera dizains, māksla, ainavu arhitektūra un kino – visā, kas ir pirms, pēc un apkārt celtnēm.
Lekcija notiek angļu valodā.

IEEJA: Ls 2,60
25-11-2009
18:00
FUTURE SHORTS novembra filmu skate
Future Shorts Latvia
Daugavpils Universitātes Mūzikas un mākslu fakultāte
Saules ielā 1/3
Daugavpils
Oktobra/novembra programmā "Future Shorts" kopā ar mazo robotu dodas misijā, ar ceļamkrāniem paceļas debesīs, ar helikopteriem dodas glābšanas operācijā, seko bandām, randiņu stāstiem un pirātiem. Saldajā ēdienā - modes īsfilmas no konkursa "Fashion is Passion" finālistiem.

IEEJA: Bezmaksas
25-11-2009
18:30
IESĀKUMĀ BIJA ŽESTS. Žesta īpatnības Latvijas kino. Nācijas mentalitātes ķermeniskās izpausmes. Vārds kā žests („Lāčplēsis” u.c. mēmās filmas) . Žests kā vārds („Divi”, „Romeo un Džuljeta”). Lektore: Zane Kreicberga.
Kinomuzejs
Kinomuzejs
Peitavas ielā 10/12
Rīgas Kinomuzeja lekciju cikls par Latvijas kino „Savējie svešie” – sarunas trešdienu vakaros Latvijas kinomākslas dziļākai iepazīšanai un sapratnei pasaules kontekstā. Aicināti visi interesenti.

IEEJA: Bezmaksas
24-11-2009
18:00
ABELS GANSS. NĀKOTNES ATMIŅAS
(Abel Gance une mémoire de l’avenir)
Rež. Tjerī Filiārs, Laurāns Drankūrs (Thierry Filiard, Laurent Drancourt)
Francija, 1979, 20 min

NAPOLEONS ABELA GANSA SKATĪJUMĀ
(Napoléon vu et entendu par Abel Gance)
Rež. Abelss Ganss (Abel Gance), Francija, 1934, 127 min
Kinoteātris "Rīga"
Kino "Rīga" Lielā zāle
Elizabetes ielā 61
Kad 1925. gadā Abels Ganss (Abel Gance) uzsāk filmēt “Napoleonu”, viņš nešaubās, ka tā būs viņa mūža filma. Šim mēmā kino šedevram būs gana spraiga dzīve, uz to atsauksies tādi režisori kā Fransuā Trifo (François Truffaut) un Fransis Fords Kopola (Francis Ford Coppola), 30. gadu sākumā filmu “Napoleons” sāks rādīt ar skaņu, vēlāk 50. gados to pārfilmēs, bet 70. gados pārmontēs. Kinovakarā jums tiks piedāvāta 1988. gada Francijas Kinematēkas atjaunotā filmas versija ar skaņu.
Filmas franču valodā ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā

IEEJA: Ls 1.50, pensionāriem, studentiem, skolēniem, invalīdiem, uzrādot apliecību – Ls 1.00. Kinematogrāfistu savienības biedriem, Latvijas Kultūras akadēmijas studentiem, uzrādot apliecību ieeja bez maksas.
IMDB link
24-11-2009
19:00
OLAS
(Eggs)

Rež. Bent Hamer, Norvēģija, 1995, 86 min
ARTELIS - gandrīz teātris"
Artelis
— gandrīz teātris

Blaumaņa ielā 32
Arteļa otrdienas kino vakars.
Filma stāsta par diviem pavecākiem brāļiem – Moji un Pa, kuri mūžam dzīvojuši kopā vienā mājā. Tā ataino viņu ikdienas ieradumus un rituālus, prieku un skumjas. Bez Konrāda putnu olu kolekcijas filmā ir vēl vairaki citi reliģiski un simboliski elementi. Tie skar cilveku attiecību sfēru un runā par dzīvi, ignorejot pagātni.

IEEJA: Ls 2
IMDB link
23-11-2009
18:00
FUTURE SHORTS novembra filmu skate
Future Shorts Latvia
Ventspils Digitālais centrs
Akmeņu ielā 3
Ventspils
Oktobra/novembra programmā "Future Shorts" kopā ar mazo robotu dodas misijā, ar ceļamkrāniem paceļas debesīs, ar helikopteriem dodas glābšanas operācijā, seko bandām, randiņu stāstiem un pirātiem. Saldajā ēdienā - modes īsfilmas no konkursa "Fashion is Passion" finālistiem.

IEEJA: Bezmaksas
23-11-2009
18:00
FORZA BASTIA 78 JEB SVĒTKU SALA
(Forza Bastia 78 ou l'Île en fête)
Rež. Žaks Tatī (Jacques Tati)
Francija, 1978/2000, 26 min

REIZ DZĪVOJA KOLUMBA
(Il était une fois Colomba)
2004, 13 min

KOLOMBA
(Colomba)
Rež. Lorāns Žauī (Laurent Jaoui)
Francija, 2004, 90 min

Kinoteātris "Rīga"
Kino "Rīga" Lielā zāle
Elizabetes ielā 61
FORZA BASTIA 78 JEB SVĒTKU SALA
1978. gadā uzfilmēta Žaka Tatī (Jacques Tati) reportāža, kuru 2008. gadā gala variantā piedāvā Sofija Tatišefa (Sophie Tatischef).
Šis līdz šim neredzētais filmas materiāls tapis pēc Korsikas kinematēkas pieprasījuma.
REIZ DZĪVOJA KOLUMBA
Vai Kolomba, slavenā Prospēra Merimē varone, plašākai publikai zināma kā Korsikas sievietes prototips? 1840. gadā uzrakstītā Prospēra Merimē novele ir vairākas reizes adaptēta kino un televīzijā dažādās pasaules valstīs – Francijā, Itālijā, Vācijā, ASV, kā arī Libānā. Šī īsmetrāžas filma aptver vairākus „Kolombas” adaptācijas variantus, izceļot dramatiskākās noveles epizodes.
Filmas franču valodā ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā

IEEJA: Ls 1.50, pensionāriem, studentiem, skolēniem, invalīdiem, uzrādot apliecību Ls 1.00. Kinematogrāfistu savienības biedriem, Latvijas Kultūras akadēmijas studentiem, uzrādot apliecību ieeja bez maksas.
IMDB link
23-11-2009
19:00
PAPĪRA ZALDĀTS
(Бумажный солдат)
Rež. Aleksejs Germans jaunākais (Алексей Герман-мл.), Krievija, 2008, 118 min
Lektors: režisors Dāvis Sīmanis

Kinoklubs "Horizonts"
Jaunā Rīgas Teātra Mazā zāle
Lāčplēša ielā 25
Kinoklubs "Horizonts".
Viens no krievu kinodinastiju bērniem, dzīvā ģēnija Alekseja Germana dēls – Aleksejs Germans jaunākais veidojis savu pēdējo pilmetrāžas filmu krietni personiskāku nekā abas iepriekšējās. Tomēr arī šī meditācija par laika ilgstamību un cilvēku nebeidzama apjukuma stāvoklī, uz Krievijas kino fona izceļas ar savu manierīgumu un formālajām „mežģīnēm”, turklāt lielā mērā atgādina režisora tēva iesākto tradīciju. Balvu Venēcijā, iespējams, filma saņēma pateicoties eksotiskajam fonam – Baikonūras kosmodromam 1961. gadā, īsi pirms pirmā cilvēka lidojuma kosmosā – taču tas tikpat brīvi varētu būt jebkurā citā vietā un laikā. Svarīgākais, ka filma līdzās Balabanova „Morfijam” un Kalatozašvili „Mežonīgajam laukam” izgaismo sociāli atrauta ārsta tēlu kā krievu humānisma un pārmaiņu simbolu.

IEEJA: Ls 2,00, studentiem Ls 1,50
IMDB link
22-11-2009
19:00
FUTURE SHORTS novembra filmu skate
Future Shorts Latvia
"Fontaine Palace"
Dzirnavu ielā 4
Liepāja
Oktobra/novembra programmā "Future Shorts" kopā ar mazo robotu dodas misijā, ar ceļamkrāniem paceļas debesīs, ar helikopteriem dodas glābšanas operācijā, seko bandām, randiņu stāstiem un pirātiem. Saldajā ēdienā - modes īsfilmas no konkursa "Fashion is Passion" finālistiem.

IEEJA: Bezmaksas
21-11-2009
13:30
MELNĀ VĒŽA SPĪLĒS
Rež. Aleksandrs Leimanis, Latvija, 1975
Kinoteātris  "Rīga"
Kino "Rīga" Lielā zāle
Elizabetes ielā 61
Speciāls filmas seanss, veltīts komponista un skaņu režisora Igora Jakovļeva 80 gadu jubilejai.

IEEJA: Ls 2,00, pensionāriem, skolniekiem un studentiem Ls1,50
IMDB link
21-11-2009
15:00
Lekciju cikls Ekrāna skumjie ziedi. Melodrāmas universs.
KLASISKĀ MELORĀMA PĒC II PASAULES KARA.
Lektors: Agris Redovičs
kinoteāris 

"K.Suns"
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
Elija Kazans, Vinsents Minelli, Duglass Sērks.
1950. gados saduras melodrāma un modernais laikmets. Tradicionālo ģimenes vērtību atjaunošana kļūst par melodrāmu galveno uzdevumu. Liktenīgās sievietes, dižās mīlētājas nomaina sievas un mātes.

IEEJA: Ls 2.60, internetā Ls 2.24, studentiem, skolēniem, pensionāriem Ls 2.10
Abonements - 5 lekcijas x Ls 1.90 = Ls 9.50
IMDB link
20-11-2009
21:00
FUTURE SHORTS novembra filmu skate
Future Shorts Latvia
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
Oktobra/novembra programmā "Future Shorts" kopā ar mazo robotu dodas misijā, ar ceļamkrāniem paceļas debesīs, ar helikopteriem dodas glābšanas operācijā, seko bandām, randiņu stāstiem un pirātiem. Saldajā ēdienā - modes īsfilmas no konkursa "Fashion is Passion" finālistiem.

IEEJA: Ls 2,60, ar "Open" vai "Swedbank ISIC" - 1,50
19-11-2009
20:00
Lekcija "BODY HORROR" UN INTELEKTUĀLIE VĒSTĪJUMI NĀKOTNEI.
Lektors: Normunds Naumanis
Kinoskola
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
Lekciju cikls Kinoskola.
Vai Luisa Bunjuela un Salvadora Dalī iekoptā sapņa/murga estētika bija mākslinieciska kaprīze, vai tomēr brīdinājums civilizācijai par „saprāta miegu, kas radīs briesmoņus”?

IEEJA: Ls 2.60, internetā 2.24, studentiem, skolēniem, pensionāriem 2.10
IMDB link
17-11-2009
19:00
KONKURSS/JA NEBŪTU ŠĪS MŪZIKAS
(Konkurs/Kdyby Ty Muziky Nebyly)

Rež. Milošs Formans (Milos Forman)

Čehija, 1964, 77 min

Kinoteātris 

"Rīga"
Kino "Rīga" Lielā zāle
Elizabetes ielā 61
Lekciju cikls Tas, ko tu nedrīksti nezināt III: cits jaunais vilnis.
5. lekcija. Lektors: Normunds Naumanis.

Divas filmas, kas Formanam raksturīgā veidā stāsta par mazpilsētām, entuziastiskiem jauniešiem un viņu dzīves nozīmīgāko mākslu – mūziku.

IEEJA: Ls 2.50, studentiem ar ISIC karti Ls 2.00
IMDB link
17-11-2009
19:00
27 NOZAGTI SKŪPSTI
(27 Missing Kisses)

Rež. Nana Dzhordzhadze, Gruzija, Vācija, Francija, Lielbritānija, 2000, 98 min
ARTELIS - gandrīz teātris"
Artelis
— gandrīz teātris

Blaumaņa ielā 32
Arteļa otrdienas kino vakars.
Šī Gruzijas komēdija – drāma ir par pusaugu meitenes Sibillas bezrūpīgu jaunības jutekliskumu un viņas vēlmi fiziski tuvināties ar kādu pieaugušu vīrieti, kura dēls ir iemīlējies Sibillā. Filmā nav definēta noteikta valsts vai ciems, vien nojaušams, ka darbība norisinās post sovjetisma valstī un, ka, piemēram Emanuellas kino seanss šajā aizspriedumu nomāktajā sabiedrībā rada lielu apvērsumu. Otrā plāna lomu – uz sauszemes nonākuša un jūru meklējoša kuģa kapteini spēlē franču komiķis Pjērs Rišārs.

IEEJA: Ls 2
IMDB link
17-11-2009
19:00
NEĒRTĀ PATIESĪBA
(An Inconvenient Truth)
Rež. Deiviss Gugenheims (Davis Guggenheim), ASV, 2006, 94 min

kim?
kim?
Spīķeri, Maskavas ielā 12/1 (3. stāvā)
„An Inconvenient Truth” („Neērtā patiesība“) ir dokumetālā filma, kas tapusi 2006. gadā un stāsta par bijušā ASV viceprezidenta Ala Gora centieniem izglītot sabiedrību par globālo sasilšanu un tās izraisītajām klimata izmaiņām. Filma dokumentē Ala Gora uzstāšanos auditorijas priekšā, kuras laikā Gors gan ar joku, gan visnotaļ iedarbīgu uzskates materiālu palīdzību demonstrē klimata izmaiņu baisās sekas. Gors priekšlasījumu par klimata izmaiņām pēc paša aprēķiniem ir sniedzis vairāk nekā tūkstots reizes.
Filma tiks demonstrēta angļu valodā.

IEEJA: Bezmaksas
IMDB link
16-11-2009
19:00
BLOKĀDE
(Блокада)
Rež. Sergejs Lozņica (Сергей Лозница), Krievija, 2006, 52 min
Lektors: režisors un politologs Gints Grūbe

Kinoklubs "Horizonts"
Jaunā Rīgas Teātra Mazā zāle
Lāčplēša ielā 25
Pēdējos gados arvien no jauna parādās dažādi eksperimenti ar kinoarhīvu montāžu, vienu no spilgtākajiem virzieniem pārstāv krievu režisors Sergejs Lozņica. Dramatisma pakāpe, ar kuru režisors pārinterpretē 900 dienas ilgo Ļeņingradas aplenkumu filmā „Blokāde”, skatītāju no virtuāla vērotāja padara par traģiskajā pagātnē iesaistītu cilvēku. Lozņica montē ar dīvainu nepareizības izjūtu un, pievienojot rafinētu skaņas celiņu, padara mēmos kinohronikas kadrus par visvieglāk taustāmiem vēstures faktiem.

IEEJA: Ls 2,00, studentiem Ls 1,50
IMDB link
16-11-2009
19:00
BLOKĀDE
(Блокада)
Rež. Sergejs Lozņica (Сергей Лозница), Krievija, 2006, 52 min
Lektors: režisors un politologs Gints Grūbe

Kinoklubs "Horizonts"
Jaunā Rīgas Teātra Mazā zāle
Lāčplēša ielā 25
Pēdējos gados arvien no jauna parādās dažādi eksperimenti ar kinoarhīvu montāžu, vienu no spilgtākajiem virzieniem pārstāv krievu režisors Sergejs Lozņica. Dramatisma pakāpe, ar kuru režisors pārinterpretē 900 dienas ilgo Ļeņingradas aplenkumu filmā „Blokāde”, skatītāju no virtuāla vērotāja padara par traģiskajā pagātnē iesaistītu cilvēku. Lozņica montē ar dīvainu nepareizības izjūtu un, pievienojot rafinētu skaņas celiņu, padara mēmos kinohronikas kadrus par visvieglāk taustāmiem vēstures faktiem.

IEEJA: Ls 2,00, studentiem Ls 1,50
IMDB link
14-11-2009
15:00
Lekciju cikls Ekrāna skumjie ziedi. Melodrāmas universs.
KLASISKĀ MELORĀMA. 1930-1945.
Lektors: Agris Redovičs
kinoteāris 

"K.Suns"
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
Vivjena Lī.
Holivudas „zelta laikmetā” sievietes mīlestība vērta vīrieti varonī, vēsturisko laiku – mūžībā. Filmu pievilcību lielā mērā noteica aktrišu starojums. Klasiskā melodrāma – tā ir drāma ar „zvaigzni”.

IEEJA: Ls 2.60, internetā Ls 2.24, studentiem, skolēniem, pensionāriem Ls 2.10
Abonements - 5 lekcijas x Ls 1.90 = Ls 9.50
IMDB link
14-11-2009
18:00 - 22:00
Gaismai un ēnai veltītu LATVIJAS FILMU SEANSS
+
lekcija GAISMA KINOVALODĀ


Kinomuzejs
Kinomuzejs
Peitavas ielā 10/12
Lekcija Gaisma kinovalodā. Gaisma ir ne tikai fizikāls lielums, kas iedarbojas uz kinolentes emulsiju un rada attēlu, bet arī simbolisks jēdziens un kinovalodas elements.
Kinoseansa programma.
Pavasaris Vārnu ielā, rež. E. Jansons, 2009, animācija. Saules gaisma kā aktīvs kadra elements.
KK-2678, rež. U. Olte, 2008, īsfilma. Spilgta gaisma kā ārpasaules simbols.
Valkyrie Limited, rež. D. Sīmanis, 2008. Dok. filma. Gaisma un ēna kā līdzeklis stilizācijai mēmā kino estētikā.
Kuģis, rež. E. Mednis, 2007, animācija. Pilsētas gaismas kā civilizācijas un apdraudējuma simbols.
Spēlēju, dancoju, rež. R. Stiebra, 2007, animācija. Nakts pilsētā kā mistiska un noslēpumaina vide, pazemes un viņpasaules simbols.
Zīmētājs, rež.D. Sīmanis, 2007, dok. filma. Koncentrēta gaisma un pretgaisma kā tēlotājmākslu papildinošs izteiksmes līdzeklis.
Bezmiegs, rež. V. Ļeščovs, 2004, animācija. Mēnessgaisma kā īpaša dvēseles stāvokļa zīme.
Figurants, rež. K. Želve, 2004 , dok. filma.Vakara saule.
Tramvajs, vārdā Kalpotājs, rež. G. Bandēns, 2005, dok. filma. Nakts pilsētā, apgaismojuma maiņa kā cita, neikdienišķa pasaule.

IEEJA: Ls 2
IMDB link
14-11-2009
19:00
FUTURE SHORTS novembra filmu skate
Future Shorts Latvia
Kino "Rīga"
Elizabetes ielā 61
Oktobra/novembra programmā "Future Shorts" kopā ar mazo robotu dodas misijā, ar ceļamkrāniem paceļas debesīs, ar helikopteriem dodas glābšanas operācijā, seko bandām, randiņu stāstiem un pirātiem. Saldajā ēdienā - modes īsfilmas no konkursa "Fashion is Passion" finālistiem.

IEEJA: Ls 2.50, ar "Open" vai "Swedbank ISIC" - 1,50
12-11-2009
17:00
KRUSTCEĻŠ
Rež. Juris Podnieks, 1990, 60 min
KRUSTCEĻŠ. PĒCVĀRDS
Rež. Juris Podnieks, 1991, 30 min
Latvijas Kultūras akadēmija
Zirgu pasts
Dzirnavu ielā 46
Latvijas Kultūras akadēmijas filmu lektorijs.
Pirms filmas asoc. profesores Ingas Pērkones-Redovičas ievadvārdi.

IEEJA: Bezmaksas
IMDB link
12-11-2009
19:00
KINOVAKARS, VELTĪTS TEĀTRA UN KINO AKTIERA EDUARDA PĀVULA 80 GADU JUBILEJAI
Kinoteātris  "Rīga"
Kino "Rīga" Lielā zāle
Elizabetes ielā 61
Latviešu sirdīs Eduardam Pāvulam ir īpaša vieta – viņš patiešām ir t a u t a s mākslinieks. Mūsu mīlestību Eidis ir ieguvis ar dabas dotu talantu, lielām darba spējām, cilvēcisko sirsnību un vienkāršību. Arī ar uzskatu neatkarību un netēlotu dzīves gudrību. Tas izpaudies tik dažādajos aktiera atveidotajos tēlos uz Dailes teātra skatuves.

IEEJA: Ls 2,00, pensionāriem, skolniekiem un studentiem Ls 1,50
IMDB link
12-11-2009
20:30
BARRED FOR LIFE
/Pirmizrāde Latvijā/
ASV, 2009
kinoteāris "K.Suns"
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
Enerģijas dzēriens Rockstar un Gusts Ošmucnieks piedāvā ekstrēmo sporta veida filmu „BARRED FOR LIFE” par mountainbike riteņbraukšanu. Labi braucēji, galvu reibinoši triki, oriģināls kameras darbs un vienreizējas filmēšanas vietas. Tas viss šajā 2009. gada filmā, kas starp citu atzīta par labāko šogad savā jomā. Pirms filmas notiks arī labāko Baltijas downhill braucēju un komandu apbalvošana, kas sevi ir pierādījuši visas sezonas garumā dažādās sacensībās Baltijā. Par pārsteigumiem solas gādāt Rockstar meitenes un pārējie atbalstītāji ar dažādiem konkursiņiem un uzdevumiem skatītājiem. Biļetes uz šo pasākumu varat iegādāties kino kasēs jau no 5.novembra.

IEEJA: Ls 2.60
11-11-2009
18:00
ZELTA DRUDZIS
(The Gold Rush)
Rež. Charles Chaplin, ASV, 1925, 95 min

2 Annas
TJC "Annas 2"
Annas ielā 2
3. stāvā 32. kab.
Čaplina alter ego Mazais klaidonis dodas zelta meklējumos uz Aļasku un, spītējot neveiksmēm, salam un izsalkumam, atrod ne vien bagātību, bet arī mīlestību. Romantiska komēdija, kas aicina nenokārt degunu un ticēt veiksmei, pat ja pusdienās jāēd paša kurpe, kino vēsturē iegājusi ar vairākām klasiskām joku ainām jeb gegiem un bija paša Čaplina iemīļotākā filma. Pirms filmas – īss Sanitas Grīnas stāstījums par Čaplinu, viņa Mazo klaidoni un komisko žanru 20. gadu Holivudas kino.
 

IEEJA: Bezmaksas
IMDB link
10-11-2009
19:00
SPĒLMANIS BOBS
(Bob Le Flambeur)

Rež. Žans Pjērs Melvils (Jean-Pierre Melville)

Francija, 1956, 98 min

Kinoteātris 

"Rīga"
Kino "Rīga" Lielā zāle
Lekciju cikls Tas, ko tu nedrīksti nezināt III: cits jaunais vilnis.
4. lekcija. Lektors: Dāvis Sīmanis
.
Filma, kas veltīta amerikāņu gangsterkino un film noir, tiek uzskatīta par vienu no franču jaunā viļņa ietekmes avotiem. Jauniņais Fransuā Trifo pēc šīs filmas noskatīšanās esot izsaucies: "Mēs vēlamies uzņemt šādu kino!"

IEEJA: Ls 2.50, studentiem ar ISIC karti Ls 2.00
IMDB link
10-11-2009
19:00
MELNAIS KAĶIS, BALTAIS KAĶIS
(Crna macka, beli macor)

Rež. Emir Kusturica, Francija, Vācija, Dienvidslāvijas republika, Austrija, Grieķija, ASV, 1998, 127 min
ARTELIS - gandriz teatris"
Artelis
— gandrīz teātris

Blaumaņa ielā 32
Arteļa otrdienas kino vakars.
Filma par mīlestību — sava veida Romeo un Džuljetas mūsdienu interpretācija. Kā filmu raksturo pats režisors, nav svarīgi vai kaķis melns vai balts, galvenais lai viņš ķertu peles. Kaķi šajā ekspansīvu cilvēku pārapdzīvotajā komēdijā patiešām parādās. Abi it kā dzīvo savu dzīvi, bet piedalās arī notikumos. 
Apskaužama vitalitāte un optimisms katrā situācijā, katrā brīdi un katrā izpausmē …
Emīra Kusturicas filmai ir četri apbalvojumi un trīs nominācijas, bet galvenais — pati komēdija kļuvusi par šī režisora “firmas zīmi”.

IEEJA: Ls 2
IMDB link
10-11-2009
19:00
THE AGE OF STUPID
Rež. Frenija Armstronga (Franny Armstrong), Lielbritānija, 2009, 92 min

kim?
kim?
Spīķeri, Maskavas ielā 12/1 (3. stāvā)
Filma, kuru britu laikraksts „Guardian” nosaucis par šī gada visvairāk aprunāto vides filmu, pirmizrādi piedzīvoja 2009. gada 15. martā pašā Londonas sirdī, uz speciāli šim notikumam par godu izritināta zālāja. „The Age of Stupid”, kas sevī apvieno drāmu, dokumentālā kino un animāciju, ir kļuvusi par savdabīgu kultūras fenomenu. Filmas darbība sākas izpostītajā 2055. gada pasaulē, kad kāds vīrs, kuru atveido ievērojamais britu aktieris Pīts Postlveits (Pete Postlethwaite), skatoties video materiālus no „tālā” 2008. gada, mēģina rast atbildi uz jautājumu: „kāpēc mēs neapturējām klimata izmaiņas, kad mums bija tādā iespēja!?”
Filma tiks demonstrēta angļu valodā.

IEEJA: Bezmaksas
IMDB link
09-11-2009
19:00
ROSIJA 88
(Россия 88)
Rež. Pāvels Bardins (Павел Бардин), Krievija, 2009, 104 min
Lektors: režisors Juris Poškus

Kinoklubs "Horizonts"
Jaunā Rīgas teātra Mazā zāle
Lāčplēša ielā 25
Pēdēja gada lielākais kino skandāls Krievijā – filma par Maskavas skinhedu ikdienu, kuru raksturo sauklis „Krieviju krieviem“, fiziska brutalitāte un nepastarpināta kultūras bojāejas sajūta. Traģiskais stāsts par ultralabējas grupas līderi atrodas uz realitātes un izdomājuma robežas, kuru filma pārvar ar youtube subjektīvā video un pseidodokumentālisma estētiku. Šajā ziņā filma nav ērta kino pūristiem, tāpat kā tā nav ērta krievu nacionālistiem, jo tieši norāda nevis uz rasu sadursmi, bet uz civilizācijas trūkumu. Turklāt šis, režisora Pavela Bardina vārdiem, politiskais manifests, Krievijā īsti nav sastapis savu auditoriju, jo filma sākotnēji bija aizliegto darbu sarakstā.

IEEJA: Ls 2 un Ls 2.50
IMDB link
08-11-2009
16:00
FUTURE SHORTS novembra filmu skate
Future Shorts Latvia
Kauguru kultūras nams
Raiņa ielā 110
Kauguri
Jūrmala
Oktobra/novembra programmā "Future Shorts" kopā ar mazo robotu dodas misijā, ar ceļamkrāniem paceļas debesīs, ar helikopteriem dodas glābšanas operācijā, seko bandām, randiņu stāstiem un pirātiem. Saldajā ēdienā - modes īsfilmas no konkursa "Fashion is Passion" finālistiem.

IEEJA: Bezmaksas
07-11-2009
15:00
Lekciju cikls Ekrāna skumjie ziedi. Melodrāmas universs.
KLASISKĀ MELORĀMA. 1930-1945.
Lektors: Agris Redovičs
kinoteāris 

"K.Suns"
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
Marlēne Dītriha.
Holivudas „zelta laikmetā” sievietes mīlestība vērta vīrieti varonī, vēsturisko laiku – mūžībā. Filmu pievilcību lielā mērā noteica aktrišu starojums. Klasiskā melodrāma – tā ir drāma ar „zvaigzni”.

IEEJA: Ls 2.60, internetā Ls 2.24, studentiem, skolēniem, pensionāriem Ls 2.10
Abonements - 5 lekcijas x Ls 1.90 = Ls 9.50
IMDB link
07-11-2009
20:00
FUTURE SHORTS novembra filmu skate
Future Shorts Latvia
Nepabeigtais debesskrāpis
Mālu ielā 2
(Parka ielas ziemeļgalā)
Valmiera
Oktobra/novembra programmā "Future Shorts" kopā ar mazo robotu dodas misijā, ar ceļamkrāniem paceļas debesīs, ar helikopteriem dodas glābšanas operācijā, seko bandām, randiņu stāstiem un pirātiem. Saldajā ēdienā - modes īsfilmas no konkursa "Fashion is Passion" finālistiem.

IEEJA: Bezmaksas
06-11-2009
21:00
FUTURE SHORTS novembra filmu skate
Future Shorts Latvia
Kultūras mezgls R2
Rubeņu ceļā 2
Jelgava
Oktobra/novembra programmā "Future Shorts" kopā ar mazo robotu dodas misijā, ar ceļamkrāniem paceļas debesīs, ar helikopteriem dodas glābšanas operācijā, seko bandām, randiņu stāstiem un pirātiem. Saldajā ēdienā - modes īsfilmas no konkursa "Fashion is Passion" finālistiem.

IEEJA: Bezmaksas
05-11-2009
16:00
EFIJA BRĪSTA
(Effi Briest)
Rež. Hermine Huntgeburth, Vācija, 2008, 118 min
Berlināde
Kino "Rīga" Lielā zāle
Elizabetes ielā 61
BERLINĀLE - vācu filmu nedēļa Rīgā.
Izcils Teodora Fontānes psiholoģiskais romāns un vācu 19. gadsimta literatūras šedevrs, kas vēsta par Efiju Brīstu, kuru 17 gadu vecumā vecāki izdod pie vīra...Filma vācu valodā; titri angļu valodā; sinhrons tulkojums latviešu valodā.

IEEJA: Ls 1, Ls 2,50 vai bezmaksas (sk. Lasīt vairāk)
IMDB link
05-11-2009
20:00
Lekcija AGRESĪVĀ VIZUALITĀTE: ĶERMENIS UN GLEZNIECĪBA PĪTERA GRĪNEVEJA FILMĀS
Lektors: Viktors Freibergs
Kinoskola
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
Lekciju cikls Kinoskola.
Kas bija filmas - izaicinājums, kas apstrīdējušas vispārpieņemtās normas un balansējušas uz atļautā un nepieņemamā riskantās robežas?

IEEJA: Ls 2.60, internetā 2.24, studentiem, skolēniem, pensionāriem 2.10
04-11-2009
17:00
AMERIKĀŅU NAKTS
(Lai nuit américaine)
Rež. François Truffaut, Francija, 1973, 120 min
Latvijas Kultūras akadēmija
Zirgu pasts
Dzirnavu ielā 46
Latvijas Kultūras akadēmijas filmu lektorijs.
Neskaitāmām atsaucēm bagāts darbs - oda kino mīlestībai, kas saņēmusi Oskaru kā labākā ārzemju filma, kā arī Oskara nominācijas režijas, scenārija un aktrises kategorijās.
Pirms filmas asoc. profesores Ingas Pērkones-Redovičas ievadvārdi.

IEEJA: Bezmaksas
IMDB link
04-11-2009
18:00
PIRMS GADA ZIEMĀ
(Im Winter ein Jahr)
Rež. Caroline Link, Vācija, ASV, 2008, 129 min
Berlināde
Kino "Rīga" Lielā zāle
Elizabetes ielā 61
BERLINĀLE - vācu filmu nedēļa Rīgā.
Prestižiem apbalvojumiem bagātās kinorežisores Karolīnas Linkas, kuras iepriekšējā filma Nowhere in Africa saņēma Oskaru, jaunākais darbs vēsta par sarežģītajiem attiecību šķēršļiem, kad kādā ģimenē notiek dramatisks pagrieziens.
Filma vācu valodā; titri angļu valodā; sinhrons tulkojums latviešu valodā.

IEEJA: Ls 1, Ls 2,50 vai bezmaksas (sk. Lasīt vairāk)
IMDB link
04-11-2009
18:30
FILMAI "RAINIS" 60 GADI! Sociālistiskais reālisms un Latvijas kino. Filmas „Rainis” vēsture. Rainis un „Rainis”. Lektori: Gundega Grīnuma, Agris Redovičs
Kinomuzejs
Kinomuzejs
Peitavas ielā 10/12
Rīgas Kinomuzeja lekciju cikls par Latvijas kino „Savējie svešie” – sarunas trešdienu vakaros Latvijas kinomākslas dziļākai iepazīšanai un sapratnei pasaules kontekstā. Aicināti visi interesenti.

IEEJA: Bezmaksas
04-11-2009
19:00
"LŪGSNA DEJAS SOLĪ"
(A Devotion in a Dance Step)
Itālija
"TLAM: DIENVIDĀFRIKA"
(Talam: South Africa)
Šveice / Itālija
Pasaules mūzikas festivāls "Porta 10"
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
The World Music Expo (WOMEX) dokumentālo filmu programma.

IEEJA: Bezmaksas
04-11-2009
21:00
ZIEMEĻU SIENA
(Nordwand)
Rež. Philipp Stölzl, Vācija, Austrija, Šveice, 2008, 126 min
Berlināde
Kino "Rīga" Lielā zāle
Elizabetes ielā 61
BERLINĀLE - vācu filmu nedēļa Rīgā.
Viena no izcilākajām filmām kinematogrāfā, kas veltīta alpīnisma tēmai, risinās 30. gadu Vācijā, kad neuzveicamas virsotnes iekarošana kļūst par dzīvības un nāves jautājumu saujiņai cilvēku režīma nežēlībā.
Filma vācu valodā; titri angļu valodā; sinhrons tulkojums latviešu valodā.

IEEJA: Ls 1, Ls 2,50 vai bezmaksas (sk. Lasīt vairāk)
IMDB link
03-11-2009
18:00
DD kinoklubs.
SATIKSME
(Trafic)
Rež. Jacques Tati, Itālija, Francija, 1971, 96 min
Dirty Deal Cafe
"Dirty Deal Cafe"
Maskavas ielā 12/2
Pirmais Dirty Deal kinokluba seanss!
Tatī alter ego Ilo kungs Ilo kungs ir izstrādājis jaunu automašīnu, kuras prototips tiek iestumts kravas automašīnā, lai transportētu uz nozīmīgu automobiļu izstādi Amsterdamā...
Franču valodā ar angļu subtitriem.

IEEJA: Ls 2, Skolniekiem, studentiem, pensionāriem Ls 1,50
IMDB link
03-11-2009
19:00
JERIHOVA
(Jerichow)
Rež. Christian Petzold, Vācija, 2008, 93 min
Berlināde
Kino "Rīga" Lielā zāle
Elizabetes ielā 61
BERLINĀLE - vācu filmu nedēļa Rīgā.
Vientuļajā Ziemeļvācijas dabā izveidojas klasisks mīlas trijstūris, kura varoņu ilgām atkal un atkal nav lemts piepildīties. Starp vainu un brīvību, aprēķinu un kaislību ir vēlmes, kuru piepildīšana drīz vien šķiet iespējama tikai par nodevības cenu.
Filma vācu valodā; titri angļu valodā; sinhrons tulkojums latviešu valodā.

IEEJA: Ls 1, Ls 2, Ls 2.50 vai bezmaksas (sk. Lasīt vairāk)
IMDB link
03-11-2009
19:00
DUŠA
(Xizao)

Rež. Yang Zhang, Ķīna, 1999, 92 min
ARTELIS - gandriz teatris"
Artelis
-gandrīz teātris

Blaumaņa ielā 32
Arteļa otrdienas kino vakars.
Gadsimtiem ilgi publiskajām pirtīm Ķīnā bijusi ārkārtīgi nozīmīga loma valsts sociālajā dzīve. Tās ir vietas, kur satikties, un vietas, kur visi ir vienlīdzīgi. Ļu joprojām pārvalda noplukušu pirti Pekinā, kad viņa vecākais dēls Damins ierodas pilsētā, pārliecināts, ka tēvs ir miris.
Dramatiska komēdija par tradīciju pagrimumu un veco vērtību sargāšanu. Filma iezīmē jaunu virzienu Ķīnas tautiskajā kino. Izmantojot mūsdienīgu humoru, ar šarmu un dzīvesprieku diskutēts par mūžam mainīgo sabiedrības un kultūras dabu.

IEEJA: Ls 2
IMDB link
03-11-2009
21:00
VĒTRA
(Sturm)
Rež. Hans-Christian Schmid, Vācija, Dānija, Nīderlande, 2008, 110 min
Berlināde
Kino "Rīga" Lielā zāle
Elizabetes ielā 61
BERLINĀLE - vācu filmu nedēļa Rīgā.
Spriedzes pilnajās attiecībās starp starptautiskās politikas interesēm un Bosnijas – Serbijas nacionālistu draudiem. Filma startējusi Berlināles 2009. gada konkursa skatē un saņēmusi Amnesty International kinobalvu un Vācijas Mākslas kino ģildes balvu kā labākā spēlfilma.
Filma angļu, vācu, bosniešu, serbu valodā; titri angļu valodā; sinhrons tulkojums latviešu valodā.

IEEJA: Ls 1, Ls 2,00 vai bezmaksas (sk. Lasīt vairāk)
IMDB link
03-11-2009
21:00
DD kinoklubs.
AALTRA
Rež. Gustave de Kervern, Benoît Delépine, Francija, Beļģija, 2004, 92 min
+
LEKCIJA
Dirty Deal Cafe
"Dirty Deal Cafe"
Maskavas ielā 12/2
Dirty Deal kinokluba seanss + kinolekcija. Lektore Diāna Furņjē (Diana Fournier ).
Divi viegli aizkaitināmi zemnieki, kuri savstarpējās naidošanās rezultātā kādu dienu tiek ierauti traktorā un kļūst paralizēti. Taču tā vietā, lai iegrimtu sevis žēlošanā, kā bijušie ienaidnieki viņi drīz vien nolemj apvienoties un doties uz Helsinkiem, lai atriebtos mašīnas izgatavotājam. Filma ieguvusi Londonas filmu festivāla FIPRESCI balvu, Transilvānijas starptautiskā filmu festivāla skatītāju balvu.
Franču valodā ar angļu subtitriem.

IEEJA: Ls 2, Skolniekiem, studentiem, pensionāriem Ls 1,50
IMDB link
02-11-2009
19:00
MĪĻOTĀ KLĀRA
(Geliebte Clara)
Rež. Helma Sanders-Brahms, Vācija, 2008, 107 min
Berlināde
Kino "Rīga" Lielā zāle
Elizabetes ielā 61
BERLINĀLE - vācu filmu nedēļa Rīgā.
Uz patiesiem notikumiem balstīta vēsturiska drāma par mākslu, kaislību un mīlas trijstūri...
Filma vācu valodā; titri angļu valodā; sinhrons tulkojums latviešu valodā.

IEEJA: Ls 1, Ls 2,50 vai bezmaksas (sk. Lasīt vairāk)
IMDB link
02-11-2009
19:00
TĒLOJOT UPURI
(Изображая Жертву)
Rež. Kirils Serebreņņikovs (Кирилл Серебренников), Krievija, 2006, 95 min
Lektori: režisori Aiks Karapetjans un Dāvis Sīmanis

Kinoklubs "Horizonts"
Jaunā Rīgas Teātra Mazā zāle
Lāčplēša ielā 25
Kinoklubs "Horizonts".
Agrākais brīnumbērns un teātra režisors Kirils Serebreņņikovs nopietni pievērsās kino tikai 90to gadu beigās, bet nu jau atzīts par pēdējās piecgades labāko režisoru. Tāpat kā viņa skandalozā izrāde Plastalīns, arī Eiropas festivālu mīlētā filma Tēlojot upuri kļuva par Krievijas kinointelektuāļu sarunas objektu vairāku gadu garumā. Vienlaikus prastais un smieklīgais stāsts par nesen universitāti pabeigušo sportistu Vaļu, kurš piedalās krimināllietu izmeklēšanā kā eksperimentāls upura aizvietotājs, patiesībā izvēršas par absurda, psihoanalītiskas animācijas un hamletisku alūziju pilnu darbu.

IEEJA: Ls 2,00, studentiem Ls 1,50
IMDB link
02-11-2009
21:00
PIRMS GADA ZIEMĀ
(Im Winter ein Jahr)
Rež. Caroline Link, Vācija, ASV, 2008, 129 min
Berlināde
Kino "Rīga" Lielā zāle
Elizabetes ielā 61
BERLINĀLE - vācu filmu nedēļa Rīgā.
Prestižiem apbalvojumiem bagātās kinorežisores Karolīnas Linkas, kuras iepriekšējā filma Nowhere in Africa saņēma Oskaru, jaunākais darbs vēsta par sarežģītajiem attiecību šķēršļiem, kad kādā ģimenē notiek dramatisks pagrieziens.
Filma vācu valodā; titri angļu valodā; sinhrons tulkojums latviešu valodā.

IEEJA: Ls 1, Ls 2,50 vai bezmaksas (sk. Lasīt vairāk)
IMDB link
01-11-2009
13:30
MANA MĀJA
(Bokunchi)
Rež. Junji Sakamoto, Japāna, 2003, 115 min
Japānas kino dienas
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
VIII Japāņu filmu festivāls.
Filma Mana māja sniedz ieskatu nelielas ostas pilsētiņas dzīvē un cilvēku raksturos, skatītu maza zēna acīm.
Japāņu valodā ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā.

IEEJA: Ls 3, studentiem un skolēniem Ls 2,10
IMDB link
01-11-2009
14:00
TRĪS LAUPĪTĀJI
(Die drei Räuber )
Rež. Hayo Freitag, Vācija, 2007, 75 min
Berlināde
Kino "Rīga" Lielā zāle
Elizabetes ielā 61
BERLINĀLE - vācu filmu nedēļa Rīgā.
Klasiskās animācijas stilā veidota sirsnīga un humāna filma visai ģimenei, kas apspēlē dažādus labi zināmus pasaku motīvus, noskaņas ziņā nereti salīdzināta ar Les Triplettes de Belleville.
Filma vācu valodā; titri angļu valodā; sinhrons tulkojums latviešu valodā.

IEEJA: Ls 1 vai bezmaksas (sk. Lasīt vairāk)
IMDB link
01-11-2009
15:30
IEKĀRTAIS DĀRZS
(Kûchû teien)
Rež. Toshiaki Toyoda, Japāna, 2005, 114 min
Japānas kino dienas
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
VIII Japāņu filmu festivāls.
Aizraujošs art-house darbs par ārēji saskanīgu ģimeni, kurā visi vienojušies neglabāt noslēpumus, un par meliem un maskām, kas pa vīlēm ārda iluzoro ģimenes mieru.
Japāņu valodā ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā.

IEEJA: Ls 3, studentiem un skolēniem Ls 2,10
IMDB link
01-11-2009
16:00
VĒTRA
(Sturm)
Rež. Hans-Christian Schmid, Vācija, Dānija, Nīderlande, 2008, 110 min
Berlināde
Kino "Rīga" Lielā zāle
Elizabetes ielā 61
BERLINĀLE - vācu filmu nedēļa Rīgā.
Spriedzes pilnajās attiecībās starp starptautiskās politikas interesēm un Bosnijas – Serbijas nacionālistu draudiem. Filma startējusi Berlināles 2009. gada konkursa skatē un saņēmusi Amnesty International kinobalvu un Vācijas Mākslas kino ģildes balvu kā labākā spēlfilma.
Filma angļu, vācu, bosniešu, serbu valodā; titri angļu valodā; sinhrons tulkojums latviešu valodā.

IEEJA: Ls 1, Ls 2,50 vai bezmaksas (sk. Lasīt vairāk)
IMDB link
01-11-2009
19:00
EFIJA BRĪSTA
(Effi Briest)
Rež. Hermine Huntgeburth, Vācija, 2008, 118 min
Berlināde
Kino "Rīga" Lielā zāle
Elizabetes ielā 61
BERLINĀLE - vācu filmu nedēļa Rīgā.
Izcils Teodora Fontānes psiholoģiskais romāns un vācu 19. gadsimta literatūras šedevrs, kas vēsta par Efiju Brīstu, kuru 17 gadu vecumā vecāki izdod pie vīra...
Filma vācu valodā; titri angļu valodā; sinhrons tulkojums latviešu valodā.

IEEJA: Ls 1, Ls 2,50 vai bezmaksas (sk. Lasīt vairāk)
IMDB link
31-10-2009
13:30
STIKLA TRUSIS
(Garasu-no usagi)
Rež. Setsuko Shibuichi, Japāna, 2005
Japānas kino dienas
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
VIII Japāņu filmu festivāls.
Animācijas filmas darbība norisinās Otrā pasaules kara beigu posmā un ir utobiogrāfiska romāna ekranizējums.
Japāņu valodā ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā.

IEEJA: Ls 3, studentiem un skolēniem Ls 2,10
IMDB link
31-10-2009
14:00
TRĪS LAUPĪTĀJI
(Die drei Räuber )
Rež. Hayo Freitag, Vācija, 2007, 75 min
Berlināde
Kino "Rīga" Lielā zāle
Elizabetes ielā 61
BERLINĀLE - vācu filmu nedēļa Rīgā.
Klasiskās animācijas stilā veidota sirsnīga un humāna filma visai ģimenei, kas apspēlē dažādus labi zināmus pasaku motīvus, noskaņas ziņā nereti salīdzināta ar Les Triplettes de Belleville.
Filma vācu valodā; titri angļu valodā; sinhrons tulkojums latviešu valodā.

IEEJA: Ls 1 vai bezmaksas (sk. Lasīt vairāk)
IMDB link
31-10-2009
15:30
KANĀRIJPUTNIŅŠ
(Kanaria)
Rež. Akihiko Shiota, Japāna, 2005, 132 min
Japānas kino dienas
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
VIII Japāņu filmu festivāls.
Kanārijputniņš ir viena no vairākām filmām, kurā atbalsojas reliģiskās sektas Aum Šinrikjo 1994. – 1995. gadā veiktie terora akti un ar to saistīto cilvēku likteņi, šoreiz skatīti bērna acīm.
Japāņu valodā ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā.

IEEJA: Ls 3, studentiem un skolēniem Ls 2,10
IMDB link
31-10-2009
16:00
MĪĻOTĀ KLĀRA
(Geliebte Clara)
Rež. Helma Sanders-Brahms, Vācija, 2008, 107 min
Berlināde
Kino "Rīga" Lielā zāle
Elizabetes ielā 61
BERLINĀLE - vācu filmu nedēļa Rīgā.
Uz patiesiem notikumiem balstīta vēsturiska drāma par mākslu, kaislību un mīlas trijstūri...
Filma vācu valodā; titri angļu valodā; sinhrons tulkojums latviešu valodā.

IEEJA: Ls 1, Ls 2,50 vai bezmaksas (sk. Lasīt vairāk)
IMDB link
31-10-2009
18:30
KLUSU!
(Hush!)
Rež. Ryosuke Hashiguchi, Japāna, 2001, 135 min
Japānas kino dienas
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
VIII Japāņu filmu festivāls.
Neuzbāzīgi viegla un gaiša komēdija par savādu attiecību trijstūri, kurā ir divi homoseksuāli vīrieši un sieviete, kas vienas nakts sakaru laikā nemēdz izsargāties...
Japāņu valodā ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā.

IEEJA: Ls 3, studentiem un skolēniem Ls 2,10
IMDB link
31-10-2009
19:00
ZIEMEĻU SIENA
(Nordwand)
Rež. Philipp Stölzl, Vācija, Austrija, Šveice, 2008, 126 min
Berlināde
Kino "Rīga" Lielā zāle
Elizabetes ielā 61
BERLINĀLE - vācu filmu nedēļa Rīgā.
Viena no izcilākajām filmām kinematogrāfā, kas veltīta alpīnisma tēmai, risinās 30. gadu Vācijā, kad neuzveicamas virsotnes iekarošana kļūst par dzīvības un nāves jautājumu saujiņai cilvēku režīma nežēlībā.
Filma vācu valodā; titri angļu valodā; sinhrons tulkojums latviešu valodā.

IEEJA: Ls 1, Ls 2,50 vai bezmaksas (sk. Lasīt vairāk)
IMDB link
30-10-2009
18:00
JERIHOVA
(Jerichow)
Rež. Christian Petzold, Vācija, 2008, 93 min
Berlināde
Kino "Rīga" Lielā zāle
Elizabetes ielā 61
BERLINĀLE - vācu filmu nedēļas atklāšana.
Vientuļajā Ziemeļvācijas dabā izveidojas klasisks mīlas trijstūris, kura varoņu ilgām atkal un atkal nav lemts piepildīties. Starp vainu un brīvību, aprēķinu un kaislību ir vēlmes, kuru piepildīšana drīz vien šķiet iespējama tikai par nodevības cenu.
Filma vācu valodā; titri angļu valodā; sinhrons tulkojums latviešu valodā.

IEEJA: Ls 1, Ls 2, Ls 2.50 vai bezmaksas (sk. Lasīt vairāk)
IMDB link
30-10-2009
18:30
MĒS TO PĀRVARĒSIM!
(Pacchigi!)
Rež. Kazuyuki Izutsu, Japāna, 2004, 118 min
Japānas kino dienas
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
VIII Japāņu filmu festivāls.
Filmas darbība norisinās 1968.gadā, Kioto, Japānā. Filmas fonā - sešdesmito gadu nemieri un attiecības. Japānas ietekmīgais kino žurnāls Kinema Junpo atzinis Mēs to paveiksim! par labāko 2005. gada Japānā tapušo filmu. Filmas režisors ticis nominēts Japānas Akadēmijas balvai režisora un scenārija kategorijās.
Japāņu valodā ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā.

IEEJA: Ls 3, studentiem un skolēniem Ls 2,10
IMDB link
30-10-2009
20:00
FUTURE SHORTS
novembra filmu skate
Future Shorts Latvia
Spīķeri
Maskavas ielā 6
Oktobra/novembra programmā "Future Shorts" kopā ar mazo robotu dodas misijā, ar ceļamkrāniem paceļas debesīs, ar helikopteriem dodas glābšanas operācijā, seko bandām, randiņu stāstiem un pirātiem. Saldajā ēdienā - modes īsfilmas no konkursa "Fashion is Passion" finālistiem.

IEEJA: Ls 3, ar "Open" vai "Swedbank ISIC" - Ls 2
29-10-2009
18:30
PUSE ATZĪŠANĀS
(Han-ochi)
Rež. Kiyoshi Sasabe, Japāna, 2004, 121 min
Japānas kino dienas
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
VIII Japāņu filmu festivāls.
Filma par to, kā atklājas skumja patiesība par kādu traģēdiju, 2005.gadā saņēmusi Japānas Akadēmijas balvu labākās filmas un labākā aktiera kategorijās.
Oriģinālvalodā ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā.

IEEJA: Ls 3, studentiem un skolēniem Ls 2,10
IMDB link
29-10-2009
19:00
MŪRIS
(Die Mauer)
Rež. Jürgen Böttcher, Vācija, 1991, 99 min
Gētes institūts Rīgā
Kino "Rīga"
Elizabetes ielā 61
Gētes institūta kinovakars. Vācu kino klubs.
1989. gadā Berlīnes mūri vēl sargā robežsargi, kas vienlaikus jau zaudējuši savu uzdevumu. Dokumentāls un trāpīgs vēstījums par sava laika lielāko notikumu Eiropā - Berlīnes mūra pēdējām dienām.
Filma vācu valodā; sinhrons tulkojums latviešu valodā.

IEEJA: Ls 2
IMDB link
29-10-2009
19:00
Radošā modes īsfilmu konkursa
FASHION IS PASSION
noslēgums
Fashion is Passion
Rīgas Cirks
Merķeļa ielā 4
Ikgadējā modes īsfilmu konkursa noslēguma skate + modes filmu festivāla A Shaded View On Fashion Film jaunāko īsfilmu kolekciju pirmizrāde Latvijā.

IEEJA: Ls 3,50
IMDB link
28-10-2009
16:00
KATIŅA
(Katyn)
Rež. Andrzej Wajda, Polija, 2007, 118 min
Latvijas Kara muzejs
Kara muzejs
Smilšu ielā 20
"Domāju, ka tautu veido tās vēsture, tādēļ uzskatu, ka tā ir liela nelaime, ja ir kāda tēma, par kuru visi kaut ko zina, taču cenšas to neskart." Poļu oskarotais kinoklasiķis A. Vajda.
Katiņa nominēta Oskaram un saņēmusi 11 citus nozīmīgus apbalvojumus.
Poļu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

IEEJA: Bezmaksas
IMDB link
28-10-2009
17:00
ŽILS UN DŽIMS
(Jules et Jim)
Rež. François Truffaut, Francija, 1962, 105 min
Latvijas Kultūras akadēmija
Zirgu pasts
Dzirnavu ielā 46
Latvijas Kultūras akadēmijas filmu lektorijs.
Trifo trešā un, iespējams, vispazīstamākā filma vēsta par veselu attiecību mūžu starp trim cilvēkiem: diviem draugiem un sievieti, ko abi mīl. Žils un Džims joprojām ir absolūta kinopaņēmienu enciklopēdija jebkuram, kas vēlas saprast kino kā atsevišķa žanra suverentitāti.
Pirms filmas asoc. profesores Ingas Pērkones-Redovičas ievadvārdi.

IEEJA: Bezmaksas
IMDB link
28-10-2009
18:30
NO DAINU SKAPJA LĪDZ LIMUZĪNAM... Vēstījums folklorā un kino. Tautiskā atmoda un filma „Dzīvīte”. „Limuzīns Jāņu nakts krāsā” kā latviešu Noasa šķirsts. Lektori: Raimonds Briedis, Elīna Reitere, Alise Krilova
Kinomuzejs
Kinomuzejs
Rīgas Kinomuzeja lekciju cikls par Latvijas kino „Savējie svešie” – sarunas trešdienu vakaros Latvijas kinomākslas dziļākai iepazīšanai un sapratnei pasaules kontekstā. Aicināti visi interesenti.

IEEJA: Bezmaksas
27-10-2009
19:00
ES UN TU, UN VISI PĀRĒJIE
(Me and You and Everyone We Know)

Rež. Miranda July, ASV, 2005,91 min
ARTELIS - gandriz teatris"
Artelis
-gandrīz teātris

Blaumaņa ielā 32
Arteļa otrdienas kino vakars.
Smalka un smeldzīga komēdija par robežām mūsu dzīvēs. Filma apbalvota Kannu, Sanfrancisko, Sandānsas u.c. kinofestivālos.

IEEJA: Ls 4
IMDB link
27-10-2009
19:00
Lekciju cikls Kino un arhitektūra.
METROPOLE DUBAJA: TURPINĀJUMS SEKOS.
Lektors: Ingo Nīrmanis
kinoteāris  "K.Suns"
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
Lekciju cikla Kino un arhitektūra 9. lekciju vadīs oriģinālu sociālo ideju ģenerators un vairāku grāmatu autors Ingo Nīrmanis (Vācija). Fragmenti no Frica Langa filmas Metropole (Metropolis, 1927) un citām.
Lekcija notiek angļu valodā.

IEEJA: Ls 2,60
IMDB link
26-10-2009
18:00
SALDĀ DZĪVE
(La Dolce Vita)
Rež. Federico Fellini, Itālija/Francija, 1960, 174 min
Studija Screen Vision
Screen Vision
Hospitāļu ielā 5a
(pagalmā)
Viena no pasaules dižo režisoru panteona – Federiko Fellīni – filma Saldā dzīve ir vienlaikus ass savu laikabiedru un Romas zelta jaunatnes vērojums, filozofiskas pārdomas par cilvēka dzīves traģismu un dzirkstošs dzīves karuseļa attēlojums. Tās emocionālais spektrs ir apbrīnojams, bet kameras acs pārvērš ikdienišķo pasauli maģiskā un iracionālā. Saldo dzīvi apbrīnojuši un savās filmās citējuši virkne režisoru, sākot ar Vudiju Allenu un beidzot ar Sofiju Kopolu. Kas pamudināja Fellīni uzņemt šo filmu?
Pirms filmas kinoapskatnieces Sanitas Grīnas ievadvārdi.
 

IEEJA: Bezmaksas
IMDB link
25-10-2009
16:00
APMAIŅA. THE EXCHANGE.
Filma - Beļģijas ansambļa Ictus projekts Arēnas ietvaros.
Arēna 2009
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
Filma Jaunās mūzikas festivāla Arēna 2009 ietvaros - niansēts vērojums no malas, tiecoties ieskatīties dziļāk, ielūkoties cilvēku sirdīs un mūzikā, kas atklāj viņu domas un jūtas, fiksējot konkrētu cilvēku stāstusi par dzīvi un sapņiem, miera pilnu nākotni saviem bērniem, stāstus par mūziku un muzicēšanas tradīcijām, kas tiek nodotas no paaudzes paaudzē.
Seansā piedalās laikmetīgās mūzikas ansambļa Ictus (Beļģija) dalībnieki.

IEEJA: Ls 3
25-10-2009
19:00
LAIMĪGĀ DIENA
(Oh Happy Day)
Rež. Ian Poitier, Lielbritānija, 2007, 100 min
kinoteāris  "K.Suns"
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
LGBT kinoklubs.
Kam gan nav gadījies nedēļas nogalē iepazīties ar svešinieku un pavadīt kopīgu nakti, neplānojot turpmākas attiecības vai tikšanos? Toties ne vienmēr pirmdienas rītā izrādās, ka šis nupat sastaptais svešinieks ir tavas firmas jaunais klients.
Laimīgā diena ir romantiska komēdija par dzīvi, ko maina nejaušas tikšanās un atklātība pret sevi un citiem.

IEEJA: Ls 3, Golden kartes īpašniekiem – Ls 1,50
IMDB link
24-10-2009
14:00
PUISIS, KURŠ MĪLĒJA INGVI
(Mannen som elsket Yngve)
Rež. Stian Kristiansen, Norvēģija, 2008, 99 min
X  Rīgas Ziemeļvalstu filmu dienas
"Parex Plaza", Forum Cinemas, 13. janvāra ielā 8
X Rīgas Ziemeļvalstu filmu dienas.
1989. gada novembris. Gads, kurā tiek nojaukts Berlīnes mūris. Norvēģijas pilsētiņā Stavangerā septiņpadsmitgadīgais Jarle pat nenojauš, ka arī viņa dzīvē viss sagriezīsies kājām gaisā. Līdz šim viņam bijis viss – pasaulē labākā draudzene un pasaulē krutākais draugs. Drīzumā viņi kopīgi nodibinās Stavangeras sūrāko pankgrupu. Bet tad klasē ierodas jaunais skolnieks Ingve, kurš nepavisam nav tāds kā citi. Jarle sāk mulst un pamazām saprot, ka nespēj netikties ar Ingvi, kaut arī tas nozīmē tuvoties lietām, ko viņš līdz sirds dziļumiem ienīst – klausīties Duran Duran un spēlēt tenisu. Jarle arvien vairāk pieviļ līdzšinējos draugus un uzzina, ko nozīmē dzīvot, kad esi palicis viens pats.

IEEJA: Ls 4.75, internetā Ls 4.45
IMDB link
24-10-2009
15:00
Lekciju cikls Ekrāna skumjie ziedi. Melodrāmas universs.
KLASISKĀ MELORĀMA. 1930-1945.
Lektors: Agris Redovičs
kinoteāris 

"K.Suns"
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
Grēta Garbo.
Holivudas „zelta laikmetā” sievietes mīlestība vērta vīrieti varonī, vēsturisko laiku – mūžībā. Filmu pievilcību lielā mērā noteica aktrišu starojums. Klasiskā melodrāma – tā ir drāma ar „zvaigzni”.

IEEJA: Ls 2.60, internetā Ls 2.24, studentiem, skolēniem, pensionāriem Ls 2.10
Abonements - 5 lekcijas x Ls 1.90 = Ls 9.50
IMDB link
24-10-2009
16:15
ROSKILDE
(Roskilde)
Rež. Ulrik Wivel, Dānija, 2008, 99 min
X Rīgas Ziemeļvalstu filmu dienas
"Parex Plaza", Forum Cinemas, 13. janvāra ielā 8
X Rīgas Ziemeļvalstu filmu dienas.
Patiess un dokumentāls skatījums uz vienu no slavenākajiem un lielākajiem Eiropas mūzikas festivāliem. Izbaudi dzīvajā Franz Ferdinand, Placebo, The Streets, Rufus Wainwright, Editors, Jenny Wilson, Mew, Sonic Youth un daudzus citus...

IEEJA: Ls 4.75, internetā Ls 4.45
IMDB link
24-10-2009
17:30
BRIESMĪGI LAIMĪGI
(Frygtelig lykkelig)
/Festivāla noslēgums/
Rež. Henrik Ruben Genz, Dānija, 2008, 95 min
X Rīgas Ziemeļvalstu filmu dienas
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
X Rīgas Ziemeļvalstu filmu dienas.
Nekad nekas nav vienkārši un pavisam noteikti ne tad, kad esi izbraucis uz laukiem. Dramatiskais trilleris Briesmīgi laimīgi līdz šim ieguvis jau 20 dažādus kinofestivālu apbalvojumus.

IEEJA: Ls 2.60, studentiem un tiem, kas iegādājas 5 vai vairāk biļetes - Ls 1.90
IMDB link
24-10-2009
18:30
MAMUTS
(Mammoth)
Rež. Lukas Moodysson, Zviedrija, Dānija, Vācija, 2009, 125 min
X Rīgas Ziemeļvalstu filmu dienas
"Parex Plaza", Forum Cinemas, 13. janvāra ielā 8
X Rīgas Ziemeļvalstu filmu dienas.
Skandalozā zviedru režisora un filmas Lilya 4-ever autora Lūkasa Madisona jaunākā filma ar meksikāņu aktiera Gaela Garsijas Bernāla piedalīšanos vēsta par pārtikušu ņujorkiešu pāri, kuru dzīvēs tiek izraisīta dramatiska notikumu virkne.

IEEJA: Ls 4.75, internetā Ls 4.45
IMDB link
24-10-2009
20:00
ZIEMEĻI
(Nord)
Rež. Rune Denstad Langlo, Norvēģija, 2009, 79 min
X Rīgas Ziemeļvalstu filmu dienas
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
X Rīgas Ziemeļvalstu filmu dienas.
Ziemeļi ieguva divas balvas Berlīnes kinofestivālā un radīja ažiotāžu melnajā biļešu tirgū. Sniegotajos Norvēģijas plašumos uzņemtā komiskā road movie stāsta par no pasaules nošķīrušos vientuļnieku, kas uz sniega motocikla, apgādājies vien ar 5 litriem kandžas, dodas savādā un dramatiskā ceļojumā uz ziemeļiem, kurā sastop citas trauslas un apmulsušas dvēseles, kas kopīgi virza viņu tālāk negribētajā ceļojumā uz realitāti.

IEEJA: Ls 2.60, studentiem un tiem, kas iegādājas 5 vai vairāk biļetes - Ls 1.90
IMDB link
24-10-2009
22:00
AUKSTĀS PUSDIENAS
(Lønsj)
Rež. Eva Sørhaug, Norvēģija, 2008, 90 min
X Rīgas Ziemeļvalstu filmu dienas
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
X Rīgas Ziemeļvalstu filmu dienas.
Melnā komēdija, ko dēvē arī par norvēģu Magnoliju, stāsta par pieciem cilvēkiem, kuri dzīvo kaimiņos Oslo un par nejaušībām, kas izraisa graujošu notikumu virkni.

IEEJA: Ls 2.60, studentiem un tiem, kas iegādājas 5 vai vairāk biļetes - Ls 1.90
IMDB link
23-10-2009
14:00
ROSKILDE
(Roskilde)
Rež. Ulrik Wivel, Dānija, 2008, 99 min
X Rīgas Ziemeļvalstu filmu dienas
"Parex Plaza", Forum Cinemas, 13. janvāra ielā 8
X Rīgas Ziemeļvalstu filmu dienas.
Patiess un dokumentāls skatījums uz vienu no slavenākajiem un lielākajiem Eiropas mūzikas festivāliem. Izbaudi dzīvajā Franz Ferdinand, Placebo, The Streets, Rufus Wainwright, Editors, Jenny Wilson, Mew, Sonic Youth un daudzus citus...

IEEJA: Ls 2.80, internetā Ls 2.50
IMDB link
23-10-2009
16:00
MAMUTS
(Mammoth)
Rež. Lukas Moodysson, Zviedrija, Dānija, Vācija, 2009, 125 min
X Rīgas Ziemeļvalstu filmu dienas
"Parex Plaza", Forum Cinemas, 13. janvāra ielā 8
X Rīgas Ziemeļvalstu filmu dienas.
Skandalozā zviedru režisora un filmas Lilya 4-ever autora Lūkasa Madisona jaunākā filma ar meksikāņu aktiera Gaela Garsijas Bernāla piedalīšanos vēsta par pārtikušu ņujorkiešu pāri, kuru dzīvēs tiek izraisīta dramatiska notikumu virkne.

IEEJA: Ls 2.80, internetā Ls 2.50
IMDB link
23-10-2009
18:00
LAUKU KĀZAS
(Sveitabrúðkaup)
Rež. Valdís Óskarsdóttir, Īslande, 2008, 95 min
X Rīgas Ziemeļvalstu filmu dienas
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
X Rīgas Ziemeļvalstu filmu dienas.
Lauku kāzas ir dzirkstoša un jautra road movie, kas pierāda, ka kāzas var būt visai sarežģīts piedzīvojums, sevišķi, ja divi autobusi kāzu viesu dodas uz lauku baznīcu, kuras atrašanās vieta ir zināma vienīgi līgavainim...

IEEJA: Ls 2.60, studentiem un tiem, kas iegādājas 5 vai vairāk biļetes - Ls 1.90
IMDB link
23-10-2009
18:30
PUISIS, KURŠ MĪLĒJA INGVI
(Mannen som elsket Yngve)
Rež. Stian Kristiansen, Norvēģija, 2008, 99 min
X  Rīgas Ziemeļvalstu filmu dienas
"Parex Plaza", Forum Cinemas, 13. janvāra ielā 8
X Rīgas Ziemeļvalstu filmu dienas.
1989. gada novembris. Gads, kurā tiek nojaukts Berlīnes mūris. Norvēģijas pilsētiņā Stavangerā septiņpadsmitgadīgais Jarle pat nenojauš, ka arī viņa dzīvē viss sagriezīsies kājām gaisā. Līdz šim viņam bijis viss – pasaulē labākā draudzene un pasaulē krutākais draugs. Drīzumā viņi kopīgi nodibinās Stavangeras sūrāko pankgrupu. Bet tad klasē ierodas jaunais skolnieks Ingve, kurš nepavisam nav tāds kā citi. Jarle sāk mulst un pamazām saprot, ka nespēj netikties ar Ingvi, kaut arī tas nozīmē tuvoties lietām, ko viņš līdz sirds dziļumiem ienīst – klausīties Duran Duran un spēlēt tenisu. Jarle arvien vairāk pieviļ līdzšinējos draugus un uzzina, ko nozīmē dzīvot, kad esi palicis viens pats.

IEEJA: Ls 4.00, internetā Ls 3.70
IMDB link
23-10-2009
20:00
TRĪS GUDRIE
(Kolme viisasta miestä)
Rež. Mika Kaurismäki, Somija, 2008, 95 min
X Rīgas Ziemeļvalstu filmu dienas
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
X Rīgas Ziemeļvalstu filmu dienas.
Trīs pusmūža vīri - policijas inspektors, fotogrāfs un aktieris - ir bērnības draugi, kuri sen viens otru nav redzējuši. Ziemassvētku priekšvakarā viņi nejauši satiekas un nakti aizvada kopā kādā Helsinku karaokes bārā, slīcinot apziņu par savu neizdevušos dzīvi, līdz piepeši notiek dramatisks pavērsiens.

IEEJA: Ls 2.60, studentiem un tiem, kas iegādājas 5 vai vairāk biļetes - Ls 1.90
IMDB link
23-10-2009
22:00
PINGPONGA KARALIS
(Ping-pongkingen)
Rež. Jens Jonsson, Zviedrija, 2008, 107 min
X Rīgas Ziemeļvalstu filmu dienas
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
X Rīgas Ziemeļvalstu filmu dienas.
Sešpadsmitgadīgais Rille ir vienaudžu atstumts neveiksminieks visur, izņemot pingponga zāli, kurā viņš valda, viņš ir Pingponga karalis. Viņa trīspadsmitgadīgais brālis Ēriks savukārt ir visu mīlēts un valdzinošs. Par spīti krasajām atšķirībām, viņus vieno vienas asinis, vismaz tā viņi domā. Kādās pavasara brīvdienās zēni uzzina ko tādu, kas viņus padara par ienaidniekiem cīņā uz dzīvību un nāvi.
Filma ieguvusi vairākus apbalvojumus dažādos festivālos, to skaitā atzinību Sandānsas filmu festivālā.

IEEJA: Ls 2.60, studentiem un tiem, kas iegādājas 5 vai vairāk biļetes - Ls 1.90
IMDB link
22-10-2009
19:00
AK, SKAISTĀ JAUNĪBA!
Latvijas kinomeistaru - VGIKa absolventu - retrospektīva
Latvijas Kinematogrāfistu savienība
Kino "Rīga" Lielā zāle
ELizabetes ielā 61
Atzīmējot pasaulē vecākās prestižās kinoaugstskolas – Viskrievijas Sergeja Gerasimova Kinematogrāfijas universitātes (t.s. VGIK-a) šogad apritošo deviņdesmitgadi kopš dibināšanas, latviešu kinovakars piedāvā iespēju skatīties Latvijas kino meistaru studiju laikā tapušās īsfilmas un diplomdarbus – no Vara Krūmiņa Cēloņiem un sekām līdz Vijas Beinertes Tās dullās Paulīnes dēļ.

IEEJA: Ls 2,00, pensionāriem, skolniekiem un studentiem Ls 1,50
22-10-2009
21:00
VIESIS
(Muukalainen)
Rež. Jukka-Pekka Valkeapää, Somija
2008, 105 min
X  Rīgas Ziemeļvalstu filmu dienas
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
X Rīgas Ziemeļvalstu filmu dienas.
Vizuāli izteiksmīga drāma par izolētību, ģimeni un vardarbību, kas risināta Somijas laukos. Filma ieguvusi divas balvas Gēteborgas filmu festivālā.

IEEJA: Ls 2.60, studentiem un tiem, kas iegādājas 5 vai vairāk biļetes - Ls 1.90
IMDB link
21-10-2009
13:00
BERLINĀLE 2009.
Vācu filmu nedēļa.
Preses konference
Berlināde
Gētes institūts
Torņa ielā 1
Vācu filmu nedēļas ieskaņas preses konference. Jau piekto reizi Gētes institūts Rīgā prezentē esošā gada BERLINĀLES labāko filmu izlasi īpaši veidotā BERLINĀLES filmu nedēļā.

IEEJA: Bezmaksas
21-10-2009
15:30
KNUTA HAMSUNA KAUKĀZAS MISTĒRIJA
(Knut Hamsunis Kavkasiuri Misteriebi)
Rež. Olga Zghenti, Gruzija, 2005, 87 min
X  Rīgas Ziemeļvalstu filmu dienas
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
X Rīgas Ziemeļvalstu filmu dienas.
1899. gadā Knuts Hamsuns devās noslēpumainā ceļojumā pa Kaukāzu, ne reizi nevienam neatklājot savu vārdu. Šis ceļojums ir atslēga vairākiem noslēpumiem un mistērijām, tā ir garīga atgriešanās pie savām ziemeļnorvēģu saknēm, atpakaļ bērnībā. Filma balstīta vairāku Hamsuna romānu motīvos.

IEEJA: Bezmaksas
21-10-2009
17:00
400 SITIENU
(Les quatre cents coups)
Rež. François Truffaut, Francija, 1959, 99 min
ImageShack.us
Zirgu pasts
Dzirnavu ielā 46
Latvijas Kultūras akadēmijas filmu lektorijs.
400 sitienu, ar ko debitēja Fransuā Trifo, aizsākot jaunā viļņa kinokustību, ir ne tikai izcils mākslas darbs, bet arī būtisks pagrieziena punkts kinematogrāfā, kas 50. gadu "atrofējušos" kino kā mākslas žanru uz visiem laikiem iestūrēja jauna līmeņa kvalitātē. Filma, ko nedrīkst neredzēt, arī viena no visu laiku ģeniālākajām kinodebijām.
Pirms filmas asoc. profesores Ingas Pērkones-Redovičas ievadvārdi.

IEEJA: Bezmaksas
IMDB link
21-10-2009
17:45
ZEMES SVĒTĪBA
(Markens grøde)
Rež. Gunnar Sommerfeldt, Norvēģija, 1921, 96 min
X Rīgas Ziemeļvalstu filmu dienas
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
X Rīgas Ziemeļvalstu filmu dienas.
1921. gada mēmā norvēģu filma, kuras pamatā ir Knuta Hamsuna ar Nobela prēmiju apbalvots romāns un kas līdz pat 1991. gadam tika uzskatīta par pazudušu, ģimenes sāgas formā vēsta par kādas nācijas veidošanos. Pirms seansa Jana Erika Holsta (Norvēģijas filmu institūts) uzruna.
Ieeja brīva!

IEEJA: Bezmaksas
IMDB link
21-10-2009
19:00
Lekcija NORVĒĢIJAS MĀJSAIMNIEČU FILMAS.
Lektors: Jan Erik Holst
Kinoskola
kim?
Spīķeri, Maskavas ielā 12/1 (3. stāvā)
No neilona zeķēm līdz jaunākajai virtuves tehnoloģijai, no zobu pastas līdz ātru vakariņu pagatavošanas metodēm - tas viss veidoja Norvēģijas mājsaimnieču filmu industriju 20.gs 50.gados. Par šo unikālo norvēģijas kinokultūras un reklāmindustrijas daļu stāstīs Norvēģijas filmu institūta ārzemju daļas vadītājs Jans Eriks Holsts.
Lekcijā īpaši gaidīti būs tie, kurus interesē kino un reklāmindustrijas saites.

IEEJA: Bezmaksas
IMDB link
20-10-2009
18:00
BRIESMĪGI LAIMĪGI
(Frygtelig lykkelig)
Rež. Henrik Ruben Genz, Dānija, 2008, 95 min
X Rīgas Ziemeļvalstu filmu dienas
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
X Rīgas Ziemeļvalstu filmu dienas.
Nekad nekas nav vienkārši un pavisam noteikti ne tad, kad esi izbraucis uz laukiem. Dramatiskais trilleris Briesmīgi laimīgi līdz šim ieguvis jau 20 dažādus kinofestivālu apbalvojumus.

IEEJA: Ls 2.60, studentiem un tiem, kas iegādājas 5 vai vairāk biļetes - Ls 1.90
IMDB link
20-10-2009
18:00
Priekšlasījums
HAMSUNS UN KINO: LITERĀRĀ TEKSTA KINEMATOGRĀFISKUMS.
Lektors: Viktors Freibergs
Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā
Ziemeļu Ministru padomes birojs
Marijas ielā 13/3 (Berga Bazārā)
Filmu eksperta Viktora Freiberga kinolektorija otrās sezonas atklāšana, atzīmējot norvēģu rakstnieka Knuta Hamsuna 150. dzimšanas dienu.

IEEJA: Pieteikties pa tālruni 67820089 vai e–pastu: ieva@norden.lv
IMDB link
20-10-2009
18:00
Priekšlasījums
HAMSUNS UN KINO: LITERĀRĀ TEKSTA KINEMATOGRĀFISKUMS.
Lektors: Viktors Freibergs
Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā
Ziemeļu Ministru padomes birojs
Marijas ielā 13/3 (Berga Bazārā)
Filmu eksperta Viktora Freiberga kinolektorija otrās sezonas atklāšana, atzīmējot norvēģu rakstnieka Knuta Hamsuna 150. dzimšanas dienu.

IEEJA: Pieteikties pa tālruni 67820089 vai e–pastu: ieva@norden.lv
IMDB link
20-10-2009
18:00
Priekšlasījums
HAMSUNS UN KINO: LITERĀRĀ TEKSTA KINEMATOGRĀFISKUMS.
Lektors: Viktors Freibergs
Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā
Ziemeļu Ministru padomes birojs
Marijas ielā 13/3 (Berga Bazārā)
Filmu eksperta Viktora Freiberga kinolektorija otrās sezonas atklāšana, atzīmējot norvēģu rakstnieka Knuta Hamsuna 150. dzimšanas dienu.

IEEJA: Pieteikties pa tālruni 67820089 vai e–pastu: ieva@norden.lv
IMDB link
20-10-2009
19:00
NOSFERATU
(Nosferatu, Eine Symphonie Des Grauens)

Rež. Frīdrihs Vilhelms Mūrnavs (F. W. Murnau)

Vācija, 1922, 94 min

Kinoteātris 

"Rīga"
Kino "Rīga" Lielā zāle
Lekciju cikls Tas, ko tu nedrīksti nezināt III: cits jaunais vilnis.
3. lekcija. Lektore: Elīna Reitere
.
Nepārspēta šausmu filmu klasika, kas aizsāka sava laikmeta jauno vilni – vācu ekspresionismu, kurš diktēja Eiropas kino modi līdz pat trīsdesmito gadu vidum.

IEEJA: Ls 2.50, studentiem ar ISIC karti Ls 2.00
IMDB link
20-10-2009
19:00
NOI - ALBĪNS
(Nói albínói)

Rež. Dagur Kári, Islande, Vācija, Lielbritānija, Dānija, 2003,90 min
ARTELIS - gandrīz teātris"
Artelis
-gandrīz teātris

Blaumaņa ielā 32
Arteļa otrdienas kino vakars

IEEJA: Ls 4
IMDB link
20-10-2009
20:00
ANTIKRISTS
(Antichrist)
Rež. Lars von Trier, Dānija, Vācija, Francija, Zviedrija, Itālija, Polija, 2009, 104 min
X Rīgas Ziemeļvalstu filmu dienas
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
X Rīgas Ziemeļvalstu filmu dienas.
Cerībā tikt pāri dēla zaudējumam un saglābt brūkošo laulību, sērojošs pāris (ko spēlē Šarlote Geinsbūra un Vilems Defo) dodas patverties uz nomaļu māju meža vidū. Taču viss iet savu gaitu un no ļauna pārvēršas vēl ļaunākā.
Filma - skandāls, ko nedrīkst neredzēt un kas neatstās vienaldzīgu.

IEEJA: Ls 2.60, studentiem un tiem, kas iegādājas 5 vai vairāk biļetes - Ls 1.90
IMDB link
19-10-2009
18:00
AUKSTĀS PUSDIENAS
(Lønsj)
Rež. Eva Sørhaug, Norvēģija, 2008, 90 min
X Rīgas Ziemeļvalstu filmu dienas
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
X Rīgas Ziemeļvalstu filmu dienas.
Melnā komēdija, ko dēvē arī par norvēģu Magnoliju, stāsta par pieciem cilvēkiem, kuri dzīvo kaimiņos Oslo un par nejaušībām, kas izraisa graujošu notikumu virkni.

IEEJA: Ls 2.60, studentiem un tiem, kas iegādājas 5 vai vairāk biļetes - Ls 1.90
IMDB link
19-10-2009
20:00
DRĪZ BŪŠU
(Skrapp út)
Rež. Sólveig Anspach, Islande, 2008, 92 min
X Rīgas Ziemeļvalstu filmu dienas
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
X Rīgas Ziemeļvalstu filmu dienas.
Gaiša un smeldzīga islandiešu komēdija par dzejnieci, trauku mazgātāju un marihuānas tirgotāju, kas ar diviem dēliem dzīvo Reikjavīkā un nolemj dēliem parādīt citu pasauli.

IEEJA: Ls 2.60, studentiem un tiem, kas iegādājas 5 vai vairāk biļetes - Ls 1.90
IMDB link
18-10-2009
18:00
ZIEMEĻI
(Nord)
Rež. Rune Denstad Langlo, Norvēģija, 2009, 79 min
X Rīgas Ziemeļvalstu filmu dienas
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
X Rīgas Ziemeļvalstu filmu dienas.
Ziemeļi ieguva divas balvas Berlīnes kinofestivālā un radīja ažiotāžu melnajā biļešu tirgū. Sniegotajos Norvēģijas plašumos uzņemtā komiskā road movie stāsta par no pasaules nošķīrušos vientuļnieku, kas uz sniega motocikla, apgādājies vien ar 5 litriem kandžas, dodas savādā un dramatiskā ceļojumā uz ziemeļiem, kurā sastop citas trauslas un apmulsušas dvēseles, kas kopīgi virza viņu tālāk negribētajā ceļojumā uz realitāti.

IEEJA: Ls 2.60, studentiem un tiem, kas iegādājas 5 vai vairāk biļetes - Ls 1.90
IMDB link
18-10-2009
20:00
LAUKU KĀZAS
(Sveitabrúðkaup)
Rež. Valdís Óskarsdóttir, Īslande, 2008, 95 min
X Rīgas Ziemeļvalstu filmu dienas
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
X Rīgas Ziemeļvalstu filmu dienas.
Lauku kāzas ir dzirkstoša un jautra road movie, kas pierāda, ka kāzas var būt visai sarežģīts piedzīvojums, sevišķi, ja divi autobusi kāzu viesu dodas uz lauku baznīcu, kuras atrašanās vieta ir zināma vienīgi līgavainim...

IEEJA: Ls 2.60, studentiem un tiem, kas iegādājas 5 vai vairāk biļetes - Ls 1.90
IMDB link
17-10-2009
16:00
Lekcija SVĒTAIS BRIESMONIS LARSS FON TRĪRS.
Lektori: Normunds Naumanis un Dita Rietuma
Kinoskola
kim? Spīķeros, Maskavas ielā 12/1 (3. stāvā)
Lekciju cikls Kinoskola.
Stāstījums par dāņu kulta režisoru Larsu fon Trīru, kura jaunākā filma – skandalozais Antikrists, kas sacēla pretrunu vētru šā gada Starptautiskajā Kannu kinofestivālā,- beidzot nonākusi Rīgā. Lekcijā ieverti arī Trīra agrīno filmu fragmenti. Antikrista Latvijas pirmizrāde notiks šajā pašā dienā plkst. 22.00 kinoteātrī K.Suns Ziemeļvalstu filmu dienu ietvaros.
Šī būs pirmā no Kinoskolas sestdienām kim?, kas plānotas par jauku tradīciju – vietu un laiku, kur cilvēki runā par kino un skatās to.

IEEJA: Bezmaksas
IMDB link
17-10-2009
18:00
TRĪS GUDRIE
(Kolme viisasta miestä)
Rež. Mika Kaurismäki, Somija, 2008, 95 min
X Rīgas Ziemeļvalstu filmu dienas
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
X Rīgas Ziemeļvalstu filmu dienas.
Trīs pusmūža vīri - policijas inspektors, fotogrāfs un aktieris - ir bērnības draugi, kuri sen viens otru nav redzējuši. Ziemassvētku priekšvakarā viņi nejauši satiekas un nakti aizvada kopā kādā Helsinku karaokes bārā, slīcinot apziņu par savu neizdevušos dzīvi, līdz piepeši notiek dramatisks pavērsiens.

IEEJA: Ls 2.60, studentiem un tiem, kas iegādājas 5 vai vairāk biļetes - Ls 1.90
IMDB link
17-10-2009
20:00
PINGPONGA KARALIS
(Ping-pongkingen)
Rež. Jens Jonsson, Zviedrija, 2008, 107 min
X Rīgas Ziemeļvalstu filmu dienas
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
X Rīgas Ziemeļvalstu filmu dienas.
Sešpadsmitgadīgais Rille ir vienaudžu atstumts neveiksminieks visur, izņemot pingponga zāli, kurā viņš valda, viņš ir Pingponga karalis. Viņa trīspadsmitgadīgais brālis Ēriks savukārt ir visu mīlēts un valdzinošs. Par spīti krasajām atšķirībām, viņus vieno vienas asinis, vismaz tā viņi domā. Kādās pavasara brīvdienās zēni uzzina ko tādu, kas viņus padara par ienaidniekiem cīņā uz dzīvību un nāvi.
Filma ieguvusi vairākus apbalvojumus dažādos festivālos, to skaitā atzinību Sandānsas filmu festivālā.

IEEJA: Ls 2.60, studentiem un tiem, kas iegādājas 5 vai vairāk biļetes - Ls 1.90
IMDB link
17-10-2009
22:00
ANTIKRISTS
(Antichrist)
/Latvijas pirmizrāde/
Rež. Lars von Trier, Dānija, Vācija, Francija, Zviedrija, Itālija, Polija, 2009, 104 min
X Rīgas Ziemeļvalstu filmu dienas
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
X Rīgas Ziemeļvalstu filmu dienas.
Cerībā tikt pāri dēla zaudējumam un saglābt brūkošo laulību, sērojošs pāris (ko spēlē Šarlote Geinsbūra un Vilems Defo) dodas patverties uz nomaļu māju meža vidū. Taču viss iet savu gaitu un no ļauna pārvēršas vēl ļaunākā.
Filma - skandāls, ko nedrīkst neredzēt un kas neatstās vienaldzīgu.

IEEJA: Ls 2.60, studentiem un tiem, kas iegādājas 5 vai vairāk biļetes - Ls 1.90
IMDB link
16-10-2009
18:00
DRĪZ BŪŠU
(Skrapp út)
/Festivāla atklāšana/
Rež. Sólveig Anspach, Islande, 2008, 92 min
X Rīgas Ziemeļvalstu filmu dienas
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
X Rīgas Ziemeļvalstu filmu dienas.
Gaiša un smeldzīga islandiešu komēdija par dzejnieci, trauku mazgātāju un marihuānas tirgotāju, kas ar diviem dēliem dzīvo Reikjavīkā un nolemj dēliem parādīt citu pasauli.

IEEJA: Ls 2.60, studentiem un tiem, kas iegādājas 5 vai vairāk biļetes - Ls 1.90
IMDB link
16-10-2009
20:00
VIESIS
(Muukalainen)
Rež. Jukka-Pekka Valkeapää, Somija
2008, 105 min
X 

Rīgas Ziemeļvalstu filmu dienas
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
X Rīgas Ziemeļvalstu filmu dienas.
Vizuāli izteiksmīga drāma par izolētību, ģimeni un vardarbību, kas risināta Somijas laukos. Filma ieguvusi divas balvas Gēteborgas filmu festivālā.

IEEJA: Ls 2.60, studentiem un tiem, kas iegādājas 5 vai vairāk biļetes - Ls 1.90
IMDB link
15-10-2009
20:00
Lekcija KINEMATOGRĀFISKĀ SKATIENA FUNKCIJAS PAOLO SORENTINO FILMĀS.
Lektors: Viktors Freibergs
Kinoskola
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
Lekciju cikls Kinoskola.
Itāļu režisora Paolo Sorentino filmu būtiska iezīme ir manipulācijas ar kinematogrāfisko skatienu jeb skata punktu, kas nav tikai formāls paņēmiens, lai padarītu ekrāna tēlus hipnotiskus. Tas ir arī līdzeklis, kā „izstāstīt” skatītājam personāžu sarežģītās attiecības.

IEEJA: Ls 2.60, internetā 2.24, studentiem, skolēniem, pensionāriem 2.10
IMDB link
15-10-2009
21:00
VELOFILMU VAKARS
Netīro darījumu kafejnīcā
Dirty Deal Cafe
"Dirty Deal Cafe"
Maskavas ielā 12/2
"Riteņfilmu" programma, velo dragreiss un balle ar IPod battle. Ierašanās ar riteņiem, kam garantēta vieta telpās.

IEEJA: Ar velosipēdu: bezmaksas, pārējiem - Ls 0.99
14-10-2009
17:00
AMARCORD,
Federico Fellini, IT, 1974, 118'
Latvijas Kultūras 

akadēmija
Zirgu pasts,
Dzirnavu ielā 46
Latvijas Kultūras akadēmijas filmu lektorijs. Lektore: Inga Pērkone-Redoviča.

IEEJA: Bezmaksas
IMDB link
14-10-2009
18:30
BANDĪTI UN MEŽABRĀĻI. Vēstures mainīgās interpretācijas. Kādu vēsturi māca latviešu filmas? Kino un patiesība. Lektori: Agris Redovičs, Pēteris Krilovs
Kinomuzejs
Kinomuzejs
Rīgas Kinomuzeja lekciju cikls par Latvijas kino „Savējie svešie” – sarunas trešdienu vakaros Latvijas kinomākslas dziļākai iepazīšanai un sapratnei pasaules kontekstā. Aicināti visi interesenti.

IEEJA: Bezmaksas
13-10-2009
19:00
UGUNSDZĒSĒJU BALLE
(Horí, Má Panenko)
Rež. Milošs Formans (Milos Forman), Čehija, 1967, 71 min
Kinoteātris 

"Rīga"
Kino "Rīga" Lielā zāle
Lekciju cikls Tas, ko tu nedrīksti nezināt III: cits jaunais vilnis.
2. lekcija. Lektors: Normunds Naumanis.
Ugunsdzēsēju balle ironiski un izsmējīgi ataino Padomju Savienības ārišķīgo absurdu.

IEEJA: Ls 2.50, studentiem ar ISIC karti Ls 2.00
IMDB link
13-10-2009
19:00
ARDIEVU, MĪĻĀS TĒVA MĀJAS

Francija, 1999
ARTELIS - gandriz teatris"
Artelis
-gandrīz teātris

Blaumaņa ielā 32
Arteļa kino vakars

IEEJA: Ls 4
13-10-2009
19:00
SVINĒŠANA
(Festen)
Rež. Thomas Vinterberg, Dānija, Zviedrija, 1998, 105 min
Latvijas Kultūras akadēmijas Nordistikas centrs
LKA Nordistikas centrs
Tērbatas ielā 28
Ir Helges Klingenfelda ļoti gaidītās sešdesmitās dzimšanas dienas svinības, bet neviens nav gatavs nepatīkamajam pārsteigumam, kuru sagādājis viņa vecākais dēls...
Pirms filmas ievadvārdi.
Dāņu valodā ar angļu subtitriem.

IEEJA: Bezmaksas
IMDB link
10-10-2009
15:00
Lekciju cikls Ekrāna skumjie ziedi. Melodrāmas universs.
AGRĪNĀ MELORĀMA. D. V. Grifits (D. W. Griffith)
Lektors: Agris Redovičs
kinoteāris 

"K.Suns"
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
Īstās kino melodrāmas sākas no Grifita. Grifits saviem patētikas un sentimenta pilnajiem stāstiem atrada ideālu kinematogrāfisku izteiksmi, tā izveidojot kino melodrāmas stilistiku turpmākajiem kino simts gadiem.

IEEJA: Ls 2.60, internetā Ls 2.24, studentiem, skolēniem, pensionāriem Ls 2.10
Abonements - 5 lekcijas x Ls 1.90 = Ls 9.50
IMDB link
08-10-2009
19:00
Latviešu kriminālfilmas AVEŅU VĪNS 25 gadu jubilejas skate.
Rež. Arvīds Krievs, 1984.
Latvijas Kinematogrāfistu savienība
Kino "Rīga" Lielā zāle
Filma - kā ritmiska, skanīga glezna ar noslēpumu. Izcils aktieru ansamblis, spilgti tēli, intriga un risinājums. Unikāla iespēja Aveņu vīnu atkal redzēt uz lielā ekrāna.

IEEJA: Ls 2,00, pensionāriem, skolēniem un studentiem Ls 1,50
IMDB link
08-10-2009
20:00
Lekcija TRILLERA MEHĀNISMS ALFREDA HIČKOKA FILMĀS.
Lektors: Viktors Freibergs
Kinoskola
K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
Lekciju cikls Kinoskola.
"Vēstījuma stratēģija Hičkoka filmās ļauj skatītājam pašam iztēloties filmas ainu, un padara skatītāju vai nu par noziedznieku vai upuri."

IEEJA: Ls 2.60, internetā 2.24, studentiem, skolēniem, pensionāriem 2.10
IMDB link
07-10-2009
17:00
8 1/2,
Federico Fellini, IT, 1963, 138'
Latvijas Kultūras 

akadēmija
Zirgu pasts,
Dzirnavu ielā 46
Latvijas Kultūras akadēmijas filmu lektorijs. Lektore: Inga Pērkone-Redoviča.

IEEJA: Bezmaksas
IMDB link
06-10-2009
19:00
MARGRIETIŅAS
(Sedmikrásky)

Rež. Vera Hitīlova (Vera Chytilová)

Čehija, 1966, 74 min

Kinoteātris 

"Rīga"
Kino "Rīga" Lielā zāle
Lekciju cikls Tas, ko tu nedrīksti nezināt III: cits jaunais vilnis.
1. lekcija. Lektore Dita Rietuma
.
Satīriska, mežonīga un nevaldāma dadaisma stilā veidotā filma, kas satrieca Čehijas un visas Eiropas kinosabiedrību.

IEEJA: Ls 2.50, studentiem ar ISIC karti Ls 2.00
IMDB link
06-10-2009
19:00
PIKASO PIEDZĪVOJUMI
(Picassos äventyr)

Rež. Tage Danielsson, Zviedrija, 1978, 109 min
ARTELIS - gandriz teatris"
Artelis
-gandrīz teātris

Blaumaņa ielā 32
Arteļa kino vakars sadarbībā ar Arsenālu

IEEJA: Nav informācijas
IMDB link
05-10-2009
14:00
Tikšanās ar pasaulslaveno dokumentālo filmu režisoru Hercu Franku (Herz Frank)
LKA_logo
Latvijas Kultūras akadēmijā, Ludzas ielā 24, Rīga
Herca Franka lekcija „Realitāte kā mākslas vērtība” un režisora filmu skate

IEEJA: Bezmaksas
IMDB link
04-10-2009
12:00
Lielā Kristapa laureātu skate
Image Hosted by ImageShack.us
Kino "Rīga" Lielā zāle
Apsēstība, rež. I. Tontegode, 2009, spēles īsfilma, 0:50 (labākā īsmetrāžas spēlfilma)
Amatieris, rež. J. Nords, 2008, spēlfilma, 1:15 (labākā debijas filma)

IEEJA: Bezmaksas
IMDB link
04-10-2009
13:00-20:00
ŪDENSGABALI 2009: Baltijas audiovizuālās mākslas konkursa darbu izlase

Peldošais mākslas centrs "Noass" AB dambī 2
13 labākie festivāla ŪDENSGABALI 2009 konkursa darbi + Kriša Salmaņa videoinstalāciju izstāde "Atrastie".

IEEJA: Bezmaksas
04-10-2009
14:00-...
Lielā Kristapa Panorāmas skate
Image Hosted by ImageShack.us
Kinomuzejs
14:00. Mansurs, tulkojumā Uzvarētājs (rež. A. Bley, 2008, 0:25)

14:30. Izvēle (rež. A. Bley, 2008, 0:25).

15:00. Ledlauzis un viņa bērni (rež. A. Bley, 2007, 0:31).

15:35. Padoties aizliegts (rež. Dz. Dreibergs, 2009, 1:30).

17:10. Kas bija ED.L.? (rež. V. Ščepins, 2009, 0:56).

18:10. Nogalināt vai mirt (rež. V. Ščepins, 2009, 0:56).

19:10. Bēgšana no Kubas (rež. J. Kursietis, 2009, 0:52)

20:10. Friči un blondīnes (rež. A. Tammiksārs, 2008, 0:58).

IEEJA: Ls 1.00, Ls 0.50 vai bezmaksas
04-10-2009
14:15
Lielā Kristapa laureātu skate
Image Hosted by ImageShack.us
Kino "Rīga" Lielā zāle
Bēgums, rež. Ivars Zviedris, 2009, dok.filma, 1:20 (labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma)

IEEJA: Bezmaksas
04-10-2009
15:00
Lielā Kristapa laureātu skate
Image Hosted by ImageShack.us
Kino "Rīga" Mazā zāle
Vai tu ko teici?, rež. R. Stiebra, 2008, animācija, 0:07 (labākais animācijas mākslinieks)
Lācis nāk!, rež. J. Cimermanis, 2008, animācija, 0:15 (labākais animācijas režisors)

Mazie laupītāji, rež. A. Zvirbulis, 2009, spēlfilma, 1:20 (labākais spēlfilmas režisors, grima mākslinieks)

IEEJA: Bezmaksas
IMDB link
04-10-2009
16:00
Lielā Kristapa laureātu skate
Image Hosted by ImageShack.us
Kino "Rīga" Lielā zāle
Lamberts, rež. O. Rupenheits, 2009, spēles īsfilma, 0:20 (labākā studentu filma)
Medības, rež. A. Mizišs, 2009, spēlfilma, 1:20 (labākais spēlfilmas operators, kostīmu mākslinieks, komponists, otrā plāna aktieris)

IEEJA: Bezmaksas
IMDB link
04-10-2009
18:00
Lielā Kristapa laureātu skate
Image Hosted by ImageShack.us
Kino "Rīga" Lielā zāle
Spārni un airi, rež. V. Leščovs, 2009, animācija, 0:06 (labākā animācijas filma)
Klucis. Nepareizais latvietis, rež. P. Krilovs, 2008, dok.filma, 1:30 (labākais scenārijs, dokumentālā kino režisors, skaņu režisors, montāžas režisors)

IEEJA: Bezmaksas
IMDB link
04-10-2009
20:00
Lielā Kristapa laureātu skate
Image Hosted by ImageShack.us
Kino "Rīga" Lielā zāle
Bekons, sviests un mana Mamma, rež. I. Burkovska-Jakobsena, 2008, dok.filma, 0:52 (labākā dokumentālā īsfilma)
Nevajadzīgie ļaudis, rež. M. Martinsons, 2008, spēlfilma, 1:35 (labākā pilnmetrāžas spēlfilma)

IEEJA: Bezmaksas
IMDB link
03-10-2009
11:00
Lielā Kristapa konkursa filmu skate
Image Hosted by ImageShack.us
Kino "Rīga" Lielā zāle
Māsa un brālis (rež. R. Stiebra, 2008, 0:07). Katrs savā sapnī māsa un brālis ceļo uz Ameriku un atgriežas.

Vai tu ko teici? (rež. R. Stiebra, 2008, 0:07). Ašantu tautas pasakā priekšmeti sāk runāt.

Mazie laupītāji (rež. A. Zvirbulis, 2009, 1:20). Tētis nevar nomaksāt kredītu, tāpēc bērni nolemj aplaupīt banku.

IEEJA: Ls 1.50, Ls 0.50 vai bezmaksas
IMDB link
03-10-2009
11:30
Lielā Kristapa konkursa filmu skate
Image Hosted by ImageShack.us
Kino "Rīga" Mazā zāle
Ģimenes portrets (rež. L. Zemvalde, 2009, 0:25). Pēc ilgas prombūtnes var atgriezties mājās, bet vai tās ir tās pašas mājas?

Bēgums (rež. I. Zviedris, 2009, 1:20). Bēgums nes ļaudis no Latvijas uz Īriju. Vai būs arī paisums?

IEEJA: Ls 1.50, Ls 0.50 vai bezmaksas
03-10-2009
12:00-...
Lielā Kristapa Panorāmas skate
Image Hosted by ImageShack.us
Kinomuzejs
12:00. Dzeguze un viņas 12 vīri (rež. R. Stiebra, 2009, 0:07).

12:15. Cūkas laime (rež. D. Rīdūze, 2009, 0:12).

12:30. Dzīvais ūdens (rež. M. Brinkmanis, 2009, 0:10).

12:45. Jaunā suga (rež. Ē. Lācis, 2008, 0:10).

13:00. Ledus pavēlnieks (rež. Ē. Lācis, 2009, 0:24).

13:30. Sasit spārnus (rež. N. Skapāns, 2008, 0:10).

13:45. Austras koka pasakas. Kāpēc varde nedziedāja (rež. Ni. Skapāns, 2009, 0:15).

14:05. Sarkanais jātnieks (rež. M. Pauliņš, 2009, 0:03).

14:10. Velna Fudži (rež. K. Vītols, 2009, 0:32).

14:50. Kur pazudis Elvis? (rež. U. Celma, 2008, 1:18).

16:15. Es gribu tavu meiču (rež. M. Ozoliņš, 2009, 1:17).

IEEJA: Ls 1.00, Ls 0.50 vai bezmaksas
03-10-2009
13:00
Lielā Kristapa konkursa filmu skate
Image Hosted by ImageShack.us
Kino "Rīga" Lielā zāle
Lācis nāk! (rež. J. Cimermanis, 2008, 0:15). Nesen par to rakstīja visās avīzēs - Latvijas lācis Roņu salā.

Monētas dubultportrets (rež. R. Pipars, 2008, 1:40). Uz ekrāna atdzīvojas padomju laiki - amatierfilmējumi no neskaitāmu ģimeņu arhīviem, neviena mūsdienās uzņemta kadra.

IEEJA: Ls 1.50, Ls 0.50 vai bezmaksas
03-10-2009
13:00-20:00
ŪDENSGABALI 2009: Baltijas audiovizuālās mākslas konkursa darbu izlase

Peldošais mākslas centrs "Noass" AB dambī 2
13 labākie festivāla ŪDENSGABALI 2009 konkursa darbi + Kriša Salmaņa videoinstalāciju izstāde "Atrastie".

IEEJA: Bezmaksas
03-10-2009
13:45
Lielā Kristapa konkursa filmu skate
Image Hosted by ImageShack.us
Kino "Rīga" Mazā zāle
KK-2678 (rež. U. Olte, 2008, 0:16). Dzīve ir kastīšu konveijers - līdz brīdim, kad ierodas neredzēts radījums.

Nevajadzīgie ļaudis (rež. M. Martinsons, 2008, 1:35). Lietuvā uzņemta filma par tiem, kas emigrē, un tiem, kas gaida mājās.

IEEJA: Ls 1.50, Ls 0.50 vai bezmaksas
IMDB link
03-10-2009
15:15
Lielā Kristapa konkursa filmu skate
Image Hosted by ImageShack.us
Kino "Rīga" Lielā zāle
Sesils (rež. R. Kuļenko, 2008, 0:10). To uzmācīgo mušu varētu vienkārši nosist. Ja vien varētu...

Paukotājs (rež. A. Zoldnere, 2009, 0:16). Rutīnas nomocīta mājsaimniece un kaimiņa seksuālie piedzīvojumi.

Jāņu nakts (rež. A. Hāns, 2007, 1:30). Vācieši un francūži, angļi un spāņi Latvijā meklē papardes ziedu un satiekas slimnīcā .

IEEJA: Ls 1.50, Ls 0.50 vai bezmaksas
IMDB link
03-10-2009
16:00
Lielā Kristapa konkursa filmu skate
Image Hosted by ImageShack.us
Kino "Rīga" Mazā zāle
Kad āboli ripo (rež. Reinis Kalnaellis, 2009, 0:07) Ābeļdārza vidū skapī dzīvo Kaķis un Pelēns. Atripo ola...

Reiz Dievs... (rež. Māra Liniņa, 2009, 0:16). Trīs īsi stāsti par to, kā pasaulē radās viss.

Pavasaris Vārnu ielā (rež. E. Jansons, 2009, 0:22). Mūzikls par Vārnu ielas republiku.

Piektais Hamlets (rež. K. Burāne, M. Eihe,2009, 0:55). Oļģerts Kroders un četri viņa Hamleti - Rudāks, Makovskis, Stonins, Martinsons.

IEEJA: Ls 1.50, Ls 0.50 vai bezmaksas
03-10-2009
17:30
Lielā Kristapa konkursa filmu skate
Image Hosted by ImageShack.us
Kino "Rīga" Lielā zāle
Kabu:s (rež. A. Kaimiņš, 2007, 0:24) Laiks sastingst, reālas ir tikai slāpes.

Iesākumā bija vista (rež. A. Dubrovska, 2009, 0:36). Pavisam viena svešā pilsētā - bez naudas, bez dokumentiem, bez valodas, bet ar deju.

Apsēstība (rež. I. Tontegode, 2009, 0:50). Komisks glābiņš no agresīvā kapitālisma - sēnes un halucinācijas.

IEEJA: Ls 1.50, Ls 0.50 vai bezmaksas
03-10-2009
18:15
Lielā Kristapa konkursa filmu skate
Image Hosted by ImageShack.us
Kino "Rīga" Mazā zāle
Lelle Tētis (rež. R. Vimba, 2008, 0:34). Ir problēmas, ko nevar atrisināt ar maksātspēju.

Loengrīns no Varka Kru (rež. V. Kairišs, 2009, 1:20). Kamaniņbraucējs Mārtiņš Rubenis dodas cīņā kā viduslaiku bruņinieks.

IEEJA: Ls 1.50, Ls 0.50 vai bezmaksas
03-10-2009
19:45
Lielā Kristapa konkursa filmu skate
Image Hosted by ImageShack.us
Kino "Rīga" Lielā zāle
Amatieris (rež. J. Nords, 2008, 1:15). Futbola vietā - marihuāna un amfetamīna tirgošana. Vai tas ko atrisina?

Valkyrie Limited (rež. D. Sīmanis jr., 2009, 0:52). Viesturs Kairišs operā iestudē Vāgneru. Bet varbūt tas nemaz nav iespējams...

IEEJA: Ls 1.50, Ls 0.50 vai bezmaksas
IMDB link
03-10-2009
20:30
Lielā Kristapa konkursa filmu skate
Image Hosted by ImageShack.us
Kino "Rīga" Mazā zāle
Lamberts (rež. O. Rupenheits, 2009, 0:20). Dzīvoklis Janekam ir, bet pēkšņi uzrodas arī māte un pusbrālis.

Klusums (rež. L. Pakalniņa, 2009, 0:14). Muzejā jābūt klusumam. Kuš!

Medības (rež. A. Mizišs, 2009, 1:20). Pilnmēness drāma, kurā katrs kaut ko medī, arī indes malks.

IEEJA: Ls 1.50, Ls 0.50 vai bezmaksas
02-10-2009
10:00
ASV filmu producenta Džefa Mosta (Jeff Most) lekcija
ImageShack.us
Zirgu pasts,
Dzirnavu ielā 46
Lekcijas un sarunu tēma: kino biznesa tendences mūsdienu pasaulē; ASV filmas "Irēnas bērni" filmēšanas process Rīgā.

IEEJA: Bezmaksas
IMDB link
02-10-2009
13:00-20:00
ŪDENSGABALI 2009: Baltijas audiovizuālās mākslas konkursa darbu izlase

Peldošais mākslas centrs "Noass" AB dambī 2
13 labākie festivāla ŪDENSGABALI 2009 konkursa darbi + Kriša Salmaņa videoinstalāciju izstāde "Atrastie".

IEEJA: Bezmaksas
02-10-2009
14:00
Lielā Kristapa konkursa filmu skate
Image Hosted by ImageShack.us
Kino "Rīga" Lielā zāle
Kad āboli ripo (rež. R. Kalnaellis, 2009, 0:07). Ābeļdārza vidū skapī dzīvo Kaķis un Pelēns. Atripo ola...

Reiz Dievs... (rež. M. Liniņa, 2009, 0:16). Trīs īsi stāsti par to, kā pasaulē radās viss.

Pavasaris Vārnu ielā (rež. E. Jansons, 2009, 0:22). Mūzikls par Vārnu ielas republiku.

Piektais Hamlets (rež. K. Burāne, M. Eihe, 2009, 0:55). Oļģerts Kroders un četri viņa Hamleti - Rudāks, Makovskis, Stonins, Martinsons.

IEEJA: Ls 1.50, Ls 0.50 vai bezmaksas
02-10-2009
15:00-...
Lielā Kristapa Panorāmas skate
Image Hosted by ImageShack.us
Kinomuzejs
Skudriņa (rež. O. Okonovs, 2009, 0:10)

Sarkanais pleķis (rež. U. Olte, 2008, 0:07).

Stacijas (rež. I. Brūvere, 2007, 0:30)

Rīgas svētki (rež. I. Brūvere, 2007, 0:30)

Gleznotājs (rež. I. Brūvere, 2008, 0:30)

Marta Liepiņa-Skulme - avangarda amazone (rež. L. Žurgina, 2009, 0:52)

Kokaru dziesmusvētki (rež. G. Grūbe, D. Rašenbauma, 2008, 1:01)

Viens reiz viens (rež. G. Grūbe, D. Rašenbauma, 2009, 0:52)

Viktors (rež. A. Gauja, 2009, 0:52).

...un džess (rež. D. Kļava, 2009, 0:52)

IEEJA: Ls 1.00, Ls 0.50 vai bezmaksas
02-10-2009
16:00
Lielā Kristapa konkursa filmu skate
Image Hosted by ImageShack.us
Kino "Rīga" Mazā zāle
Akts (rež. I. Kolmane, 2008, 0:26). Gunārs Binde fotografē Sarmīti Sīli. Jau 20 gadus.

Padomju stāsts (rež. E. Šnore, 2008, 1:25). Nacisms un komunisms - divas tik līdzīgas totalitārisma sejas.

IEEJA: Ls 1.50, Ls 0.50 vai bezmaksas
IMDB link
02-10-2009
16:30
Lielā Kristapa konkursa filmu skate
Image Hosted by ImageShack.us
Kino "Rīga" Lielā zāle
IeElpot (rež. L. Olte, 2009, 0:10). Maģiskākais brīdis cilvēka dzīvē - piedzimšana.

Bekons, sviests un mana Mamma (rež. I. Burkovska-Jakobsena, 2008, 0:52). Latvijas lauku jaunāko laiku vēsture viena stipra cilvēka dzīvē.

Par dzimtenīti (rež. M. Maskalāns, L. Pakalniņa, 2008, 0:52). Trīs vīri dzīvo pie zivju dīķa un prot dziesmu par dzimteni.

IEEJA: Ls 1.50, Ls 0.50 vai bezmaksas
02-10-2009
18:15
Lielā Kristapa konkursa filmu skate
Image Hosted by ImageShack.us
Kino "Rīga" Mazā zāle
Lācis nāk! (rež. J. Cimermanis, 2008, 0:15). Nesen par to rakstīja visās avīzēs - Latvijas lācis Roņu salā!

Monētas dubultportrets (rež. R. Pipars, 2008, 1:40). Uz ekrāna atdzīvojas padomju laiki - amatierfilmējumi no neskaitāmu ģimeņu arhīviem, neviena mūsdienās uzņemta kadra.

IEEJA: Ls 1.50, Ls 0.50 vai bezmaksas
02-10-2009
18:45
Lielā Kristapa goda seanss par mūža ieguldījumu
Image Hosted by ImageShack.us
Kino "Rīga" Lielā zāle
Salna pavasarī (rež. Pāvels Armands, Leonīds Leimanis, 1955, 1:26). Viena no pirmajām pēckara Latvijas spēlfilmām, veidota pēc triju Rūdolfa Blaumaņa noveļu motīviem.

IEEJA: Ls 1.50, Ls 0.50 vai bezmaksas
IMDB link
02-10-2009
21:00
Lielā Kristapa konkursa filmu skate
Image Hosted by ImageShack.us
Kino "Rīga" Lielā zāle
Ģimenes portrets (rež. L. Zemvalde, 0:25). Pēc ilgas prombūtnes var atgriezties mājās, bet vai tās ir tās pašas mājas?

Klusums (rež. L. Pakalniņa, 2009, 0:14) Muzejā jābūt klusumam. Kuš!

Medības (rež. A. Mizišs, 2009, 1:20) Pilnmēness drāma, kurā katrs kaut ko medī, arī indes malks.

IEEJA: Ls 1.50, Ls 0.50 vai bezmaksas
02-10-2009
21:00
Lielā Kristapa konkursa filmu skate
Image Hosted by ImageShack.us
Kino "Rīga" Mazā zāle
Rīgas sargi (rež. A. Grauba, 2007, 1:58). Nacionālais grāvējs par Latvijas brīvības cīņām 1919. gadā.

IEEJA: Ls 1.50, Ls 0.50 vai bezmaksas
IMDB link
01-10-2009
13:00-20:00
ŪDENSGABALI 2009: Baltijas audiovizuālās mākslas konkursa darbu izlase

Peldošais mākslas centrs "Noass" AB dambī 2
13 labākie festivāla ŪDENSGABALI 2009 konkursa darbi + Kriša Salmaņa videoinstalāciju izstāde "Atrastie".

IEEJA: Bezmaksas
01-10-2009
14:00-...
Lielā Kristapa Panorāmas skate
Image Hosted by ImageShack.us
Kinomuzejs
14:00. Parāds Afganistānai; rež. A. Saulītis, 2008, 0:58.

15:05. Ievainotais; rež. A. Ģiga, 2009, 0:28.

15:40. Sievas; rež. K. Želve, 2007, 0:35.

16:20. Vienkārši - Marija; rež. E. Lauva, 2009, 0:35.

17:00. Laimes luteklis; rež. R. Celma, 2009, 0:52.

18:00. Viena diena Latvijā. Pēc 20 gadiem; rež. I. Vēriņa, 2009, 0:53.

19:00. Trejādas saules; rež. J. Ozoliņš-Ozols, 2008, 0:54.

20:00. Vienīgā fotogrāfija; rež. B. Eglīte, 2008, 0:52

IEEJA: Ls 1.00, Ls 0.50 vai bezmaksas
01-10-2009
16:30
Lielā Kristapa konkursa filmu skate
Image Hosted by ImageShack.us
Kino "Rīga" Mazā zāle
Spārni un airi (rež. V. Leščovs, 2009, 0:06). Lidotāja pagātne - Zeme, Debesis un Sieviete.

Akmeņi (rež. L. Pakalniņa, 2008, 0:20). Vīrietis pelēkā mētelī klīst pa pilsētu, piešķirot dažiem zaļus maisiņus...

Klucis. Nepareizais latvietis (rež. P. Krilovs, 2008, 1:30). Mākslinieka traģēdija - Gustavu Kluci iznīcina vara, kuru pats palīdzējis celt.

IEEJA: Ls 1.50, Ls 0.50 vai bezmaksas
IMDB link
01-10-2009
18:45
Lielā Kristapa konkursa filmu skate
Image Hosted by ImageShack.us
Kino "Rīga" Mazā zāle
IeElpot (rež. L. Olte, 2009, 0:10). Maģiskākais brīdis cilvēka dzīvē - piedzimšana.

Bekons, sviests un mana Mamma (rež. I. Burkovska-Jakobsena, 2008, 0:52). Latvijas lauku jaunāko laiku vēsture viena stipra cilvēka dzīvē.

Par dzimtenīti (rež. M. Maskalāns, L. Pakalniņa, 2008, 0:52). Trīs vīri dzīvo pie zivju dīķa un prot dziesmu par dzimteni.

IEEJA: Ls 1.50, Ls 0.50 vai bezmaksas
01-10-2009
20:30-5:00
Lielā Kristapa kinonakts Spīķeros
Image Hosted by ImageShack.us
kim? Spīķeros, Maskavas ielā 12/1; "Dirty Deal Cafe" Spīķeros, Maskavas ielā 12/2. Satiksme: 3., 7., 9. tramvajs līdz pieturai Maskavas iela
27 studentu īsfilmu maratons, latviešu melnbaltā kino zelta klasiska u.c. filmu izlase. Vairākas pirmizrādes, muzikālā daļa ar "Ēnu kaleidoskopu", Jēkabu

Nīmani un

"White Tide".

IEEJA: Ls 2
01-10-2009
21:00
Lielā Kristapa konkursa filmu skate
Image Hosted by ImageShack.us
Kino "Rīga" Mazā zāle
Apsēstība (rež. I. Tontegode, 2009, 0:50). Komisks glābiņš no agresīvā kapitālisma - sēnes un halucinācijas.

Amatieris (rež. J. Nords, 2008, 1:15). Futbola vietā - marihuāna un amfetamīna tirgošana. Vai tas ko atrisina?

IEEJA: Ls 1.50, Ls 0.50 vai bezmaksas
IMDB link
30-09-2009
13:00-20:00
ŪDENSGABALI 2009: Baltijas audiovizuālās mākslas konkursa darbu izlase

Peldošais mākslas centrs "Noass" AB dambī 2
13 labākie festivāla ŪDENSGABALI 2009 konkursa darbi + Kriša Salmaņa videoinstalāciju izstāde "Atrastie".

IEEJA: Bezmaksas
30-09-2009
14:00-...
Lielā Kristapa Panorāmas skate
Image Hosted by ImageShack.us
Kinomuzejs
14:00. Lūgšana krustā, rež. Dz. Smiltēna, 2008, 0:51

14:55. Dievišķā roze, rež. J. Logins, 2008, 1:51)

15:50. Nevainīgās asinis, rež. J. Logins, 2009, 0:51

17:45. Nezūdība, rež. Z. Vidiņš, 2007, 0:49.

18:40. Teicēja Anna Ščemeļinska, rež. R. Vulfs, 2008, 0:50.

19:35. Folklorists Sergejs Oļenkins, rež. R. Vulfs, 2008, 0:55.

20:35. Dziedošais pagasts, rež. R. Rikards 2009, 0:45.

IEEJA: Ls 1.00, Ls 0.50 vai bezmaksas
30-09-2009
16:00
Lielā Kristapa konkursa filmu skate
Image Hosted by ImageShack.us
Kino "Rīga" Lielā zāle
Lamberts (rež. O. Rupenheits, 2009, 0:20). Dzīvoklis Janekam ir, bet pēkšņi uzrodas arī māte un pusbrālis...

Klucis. Nepareizais latvietis (rež. P. Krilovs, 2008, 1:30). Mākslinieka traģēdija - Gustavu Kluci iznīcina vara, kuru pats palīdzējis celt.

IEEJA: Ls 1.50, Ls 0.50 vai bezmaksas
IMDB link
30-09-2009
16:30
Lielā Kristapa konkursa filmu skate
Image Hosted by ImageShack.us
Kino "Rīga" Mazā zāle
Kabu:s (rež. A. Kaimiņš, 2007, 0:24). Laiks sastingst, reālas ir tikai slāpes.

Iesākumā bija vista (rež. A. Dubrovska, 2009, 0:36). Pavisam viena svešā pilsētā - bez naudas, bez dokumentiem, bez valodas, bet ar deju.

Bēgums (rež. I. Zviedris, 2009, 1:20). Bēgums nes ļaudis no Latvijas uz Īriju. Vai būs arī paisums?

IEEJA: Ls 1.50, Ls 0.50 vai bezmaksas
30-09-2009
17:00
PARĪZE, TEKSASA (Paris, Texas) Wim Wenders, GER, FR, UK 1984, 145`
ImageShack.us
Zirgu pasts
Latvijas Kultūras akadēmijas filmu lektorijs

IEEJA: Bezmaksas
IMDB link
30-09-2009
18:15
Lielā Kristapa konkursa filmu skate
Image Hosted by ImageShack.us
Kino "Rīga" Lielā zāle
Akts. (rež. I. Kolmane, 2008, 0:26). Gunārs Binde fotografē Sarmīti Sīli. Jau 20 gadus.

Padomju stāsts (rež. E. Šnore, 2008, 1:25). Nacisms un komunisms - divas tik līdzīgas totalitārisma sejas.

IEEJA: Ls 1.50, Ls 0.50 vai bezmaksas
IMDB link
30-09-2009
18:45
Lielā Kristapa filmu skate
Image Hosted by ImageShack.us
Kino "Rīga" Mazā zāle
Mūžīgais mēģinājums (rež. H. Franks,2009, 1:24). Radītājs un viņa pasaule - režisors Jevgeņijs Arje un ebreju teātris Gešer.

IEEJA: Ls 1.50, Ls 0.50 vai bezmaksas
30-09-2009
20:30
Lielā Kristapa konkursa filmu skate
Image Hosted by ImageShack.us
Kino "Rīga" Lielā zāle
Lelle Tētis (rež. R. Vimba, 2008, 0:34). Ir problēmas, ko nevar atrisināt ar maksātspēju.

Loengrīns no Varka Kru (rež. V. Kairišs, 2009, 1:20). Kamaniņbraucējs Mārtiņš Rubenis dodas cīņā kā viduslaiku bruņinieks.

IEEJA: Ls 1.50, Ls 0.50 vai bezmaksas
29-09-2009
15:00-...
Lielā Kristapa Panorāmas filmu skate
Image Hosted by ImageShack.us
Kinomuzejs
...Igarka, Cerība un Taurenis (rež. Dz. Geka, 2008, 0:53).

Agapitova un izglābtie (rež. Dz. Geka, 2009, 0:58)

Ceļā uz brīvību (rež. S. Jūra, 2008, 4:30)

IEEJA: Ls 1.00, Ls 0.50 vai bezmaksas
29-09-2009
16:00
Lielā Kristapa konkursa filmu skate
Image Hosted by ImageShack.us
Kino "Rīga" Lielā zāle
Rīgas sargi (rež. A. Grauba, 2007, 1:58). Nacionālais grāvējs par Latvijas brīvības cīņām 1919. gadā.

IEEJA: Ls 1.50, Ls 0.50 vai bezmaksas
IMDB link
29-09-2009
16:30
Lielā Kristapa konkursa filmu skate
Image Hosted by ImageShack.us
Kino "Rīga" Mazā zāle
Māsa un brālis (rež. R. Stiebra, 2008, 0:07).

Vai tu ko teici? (rež. R. Stiebra, 2008, 0:07).

Mazie laupītāji (rež. A. Zvirbulis, 2009, 1:10)

IEEJA: Ls 1.50, Ls 0.50 vai bezmaksas
IMDB link
29-09-2009
18:30
Lielā Kristapa konkursa filmu skate
Image Hosted by ImageShack.us
Kino "Rīga" Mazā zāle
Spārni un airi (rež. V. Leščovs, 2009, 0:06)

Akmeņi (rež. L. Pakalniņa, 2008, 0:20)

Valkyrie Limited (rež. D. Sīmanis jr., 2009, 0:52)

IEEJA: Ls 1.50, Ls 0.50 vai bezmaksas
29-09-2009
19:00
Festivāla "Lielais Kristaps" atklāšana
Image Hosted by ImageShack.us
Kino "Rīga" Lielā zāle
Festivāla atklāšana. Bēgums (rež. I. Zviedris, 2009, 1:20). Bēgums nes ļaudis no Latvijas uz Īriju. Vai būs arī paisums? Pēc seansa - diskusija.

IEEJA: Ls 1.50, Ls 0.50 vai bezmaksas
29-09-2009
20:45
Lielā Kristapa konkursa filmu skate
Image Hosted by ImageShack.us
Kino "Rīga" Mazā zāle
KK-2678 (rež. U. Olte, 2008, 0:16)

Nevajadzīgie ļaudis (rež. M. Martinsons,2008, 1:35)

IEEJA: Ls 1.50, Ls 0.50 vai bezmaksas
IMDB link
29-09-2009
21:30
Lielā Kristapa brīvdabas seanss
Image Hosted by ImageShack.us
Kino "Rīga"
Brīvdabas seanss pie kinoteātra. Eizenšteina sapnis un vēl.

IEEJA: Ls 1.50, Ls 0.50 vai bezmaksas
28-09-2009
19:00
Filmas "Skudriņa" pirmizrāde
Kino "Rīga" mazā zāle
Īsfilma „Skudriņa” ir dokumentālo filmu režisora Olafa Okonova debija aktierkino. Filma tapusi dažās 2009.gada maija dienās un naktīs, filmēšanas grupai strādājot radošā vienotībā. Scenārijs veidots pēc Gunitas Grošas minilugas.

IEEJA: Bezmaksas
26-09-2009
18:00
Čehu filma „Burvju rīkstīte"
„Skrivanek Baltic" (Rīgā, Brīvības ielā 40)
Filmas rādīšana Eiropas Valodu dienu 2009 ietvaros

IEEJA: nav datu
24-09-2009
15:00
LOve&MOtion
Dirty Deal Expo
Lomogrāfijas izstādes ietvaros bezmaksas filmu seanss!

IEEJA: Bezmaksas
IMDB link
24-09-2009
17:00
BBC documental film: the Lomo Camera
Dirty Deal Expo
Lomogrāfijas izstādes ietvaros bezmaksas filmu seanss!

IEEJA: Bezmaksas
24-09-2009
19:00
SAŠĶELTĀS DEBESIS
Kino "Rīga"
Vācu Kino klubs. Stāsts par mīlestību Berlīnē pirms mūra uzcelšanas.

IEEJA: nav datu
IMDB link
23-09-2009
15:00
BBC documental film: the Lomo Camera
Dirty Deal Expo
Lomogrāfijas izstādes ietvaros bezmaksas filmu seanss!

IEEJA: Bezmaksas
23-09-2009
15:30
Cīnītāja (Fighter, 2007. g., 97 min.)
Kino "K.Suns"
Valodu dienas ietvaros arī Dānijas Kultūras institūts sadarbībā ar EUNIC projekta partneriem, Kinogaleriju, Eiropas Komisijas pārstāvniecību Rīgā un Valsts Valodas centru piedāvā noskatīties dāņu režisores Natasha Arthy filmu.

IEEJA: nav datu
IMDB link
23-09-2009
17:00
Amerikāņu draugs Der Amerikanische Freund Vācija, 1977, 125`
Zirgu pasts
LATVIJAS KULTŪRAS AKADĒMIJAS FILMU LEKTORIJS

IEEJA: Bezmaksas
IMDB link
23-09-2009
17:00
LOve&MOtion
Dirty Deal Expo
Lomogrāfijas izstādes ietvaros bezmaksas filmu seanss!

IEEJA: Bezmaksas
IMDB link
22-09-2009
15:00
LOve&MOtion
Dirty Deal Expo
Lomogrāfijas izstādes ietvaros bezmaksas filmu seanss!

IEEJA: Bezmaksas
IMDB link
22-09-2009
17:00
BBC documental film: the Lomo Camera
Dirty Deal Expo
Lomogrāfijas izstādes ietvaros bezmaksas filmu seanss!

IEEJA: Bezmaksas
19-09-2009
no 14:00
Festivāls "BALTIJAS PĒRLE"
Kino "Rīga", Kongresu Nams
Festivāls "BALTIJAS PĒRLE"

IEEJA: 3.50-5.00Ls
18-09-2009
no 17:30
Festivāls "BALTIJAS PĒRLE"
Kino "Rīga", Kongresu Nams
Festivāls "BALTIJAS PĒRLE"

IEEJA: 3.50-5.00Ls
17-09-2009
no 17:30
Festivāls "BALTIJAS PĒRLE"
Kino "Rīga", Kongresu Nams
Festivāls "BALTIJAS PĒRLE"

IEEJA: 3.50-5.00Ls
16-09-2009
no17:15
Festivāls "BALTIJAS PĒRLE"
Kino "Rīga", Kongresu Nams
Festivāls "BALTIJAS PĒRLE"

IEEJA: 3.50-5.00Ls
15-09-2009
no 17:00
Festivāls "BALTIJAS PĒRLE"
Kino "Rīga", Kongresu Nams
Festivāls "BALTIJAS PĒRLE"

IEEJA: 3.50-5.00Ls
14-09-2009
no 17:00
Festivāls "BALTIJAS PĒRLE"
Kino "Rīga", Kongresu Nams
Festivāls "BALTIJAS PĒRLE"

IEEJA: 3.50-5.00Ls
13-09-2009
no 14:00
Festivāls "BALTIJAS PĒRLE"
Kino "Rīga", Kongresu Nams
Festivāls "BALTIJAS PĒRLE"

IEEJA: 3.50-5.00Ls
12-09-2009
no 15:00
Festivāls "BALTIJAS PĒRLE"
Kino "Rīga", Kongresu Nams
Festivāls "BALTIJAS PĒRLE"

IEEJA: 3.50-5.00Ls
11-09-2009
20:00
DELTA / filma
kim? Spīķeros Maskavas ielā 12/1
Filma teātra festivāla Homo Novus ietvaros

IEEJA: Bezmaksas
IMDB link
11-09-2009
no 17:20
Festivāls "BALTIJAS PĒRLE"
Kino "Rīga", Kongresu Nams
Festivāls "BALTIJAS PĒRLE"

IEEJA: 3.50-5.00Ls
10-09-2009
20:00
DELTA / filma
kim? Spīķeros Maskavas ielā 12/1
Filma teātra festivāla Homo Novus ietvaros

IEEJA: Bezmaksas
IMDB link
06-09-2009
no 14:00
Baltijas jūras dokumentālo filmu forums "Revolūcija sākas galvā"
Kino "K.Suns"
Skatītājus sagaida iedvesmojošas, dramatiskas un sirsnīgas pēdējo gadu filmas, kas savas aktuālās sociālās un politiskās tematikas dēļ izraisījušas rezonansi pasaulē.

IEEJA: nav datu
05-09-2009
20:00
VERONIKA DUANO / filma
kim? Spīķeros, Maskavas ielā 12/1
Filmas izrāde festivāla Homo Novus ietvaros

IEEJA: nav datu
05-09-2009
no 14:00
Baltijas jūras dokumentālo filmu forums "Revolūcija sākas galvā"
Kino "K.Suns"
Skatītājus sagaida iedvesmojošas, dramatiskas un sirsnīgas pēdējo gadu filmas, kas savas aktuālās sociālās un politiskās tematikas dēļ izraisījušas rezonansi pasaulē.

IEEJA: nav datu
04-09-2009
17:00
Filmu "Kas bija ED.L.?" un "Nogalināt vai mirt" pirmizrāde
Kino "Rīga"
"National Geographic" stilā veidotās filmas vēsta par latviešu izcelsmes dēkaiņiem, kas pazīstami visā pasaulē un kuru dzīvesstāsti aizrāvuši un iedvesmojuši daudzus sekotājus. Dokumentālo filmu cikla producenti ir studija "Screen Vision".

IEEJA: nav datu
04-09-2009
20:00
VERONIKA DUANO / filma
kim? Spīķeros, Maskavas ielā 12/1
Filmas izrāde festivāla Homo Novus ietvaros

IEEJA: nav datu
04-09-2009
no 16:00
Baltijas jūras dokumentālo filmu forums "Revolūcija sākas galvā"
Kino "K.Suns"
Skatītājus sagaida iedvesmojošas, dramatiskas un sirsnīgas pēdējo gadu filmas, kas savas aktuālās sociālās un politiskās tematikas dēļ izraisījušas rezonansi pasaulē.

IEEJA: nav datu
03-09-2009
no 16:00
Baltijas jūras dokumentālo filmu forums "Revolūcija sākas galvā"
Kino "K.Suns"
Skatītājus sagaida iedvesmojošas, dramatiskas un sirsnīgas pēdējo gadu filmas, kas savas aktuālās sociālās un politiskās tematikas dēļ izraisījušas rezonansi pasaulē.

IEEJA: nav datu
02-09-2009
17:00
Kas noticis, dok? What`s Up, Doc?
ZIRGU PASTĀ, Dzirnavu ielā 46
LATVIJAS KULTŪRAS AKADĒMIJAS FILMU LEKTORIJS. Lektore: asoc. profesore Inga Pērkone - Redoviča.

IEEJA: nav datu
IMDB link
02-09-2009
no 18:00
Baltijas jūras dokumentālo filmu forums "Revolūcija sākas galvā"
Kino "K.Suns"
Skatītājus sagaida iedvesmojošas, dramatiskas un sirsnīgas pēdējo gadu filmas, kas savas aktuālās sociālās un politiskās tematikas dēļ izraisījušas rezonansi pasaulē.

IEEJA: nav datu
01-09-2009
11:00
SEMINĀRS – DOKUMENTĀLĀS FILMAS UN TO IZPLATĪŠANA
Kino "K.suns"
Mēs dosim iespēju apspriest dalībnieku projektus un palīdzēsim ieraudzīt, kā izmantot jaunos medijus to labā.

IEEJA: nav datu
12-07-2009
18:30
Meitene dejo
k/t "Rīga" mazā zāle
Dzintara Dreiberga mākslas īsfilmas “Meitene dejo” pirmizrāde

IEEJA: nav datu
13-06-2009
13:00
Dzintras Gekas dokumentālās filmas Agapitova un Izglābtie pirmizrāde
Kinomuzejs

IEEJA: nav datu
13-06-2009
15:00
Dzintras Gekas dokumentālās filmas Agapitova un Izglābtie pirmizrāde
Kinomuzejs
Iespēja tikties ar filmas veidotājiem.

IEEJA: nav datu
11-06-2009
17:00
Ditas Rietumas un Normunda Naumaņa kinogrāmatas „Personības. Parādības. Personīgi” atvēršanas svētki
Kinomuzejs

IEEJA: nav datu
11-06-2009
18:00
Dokumentālās filmas "Viktors" pirmizrāde
k/t "Rīga" mazā zāle
Ieeja bez maksas

IEEJA: nav datu
11-06-2009
19:00
KINOREŽISORA ALOIZA BRENČA 80. JUBILEJAS ATCERES VAKARS
k/t "Rīga"

IEEJA: nav datu
10-06-2009
11:30
Rādīs operatoru- Jāņa Skulmes un Lauras Rožkalnes filmas, plus Ivara Tontegodes maģistra režijā diplomdarba filmu!
LKA Ludzas iela 24
 

IEEJA: nav datu
09-06-2009
10:00
Rādīs Filmu režijas studentu darbus!
LKA Ludzas iela 24
 

IEEJA: nav datu
04-06-2009
18:00
Čehu filmu klubs
Čehijas Republikas vēstniecības ēkā Rīgā, Elizabetes ielā 29a
Filma "Skaisto stirnāžu nāve" /"The Death of the Beautiful Roebucks", "Smrt krásnych srncu"/

IEEJA: nav datu
IMDB link
27-05-2009
20:30
2ANNAS atklāšana
k/t "Rīga" mazā zāle

IEEJA: nav datu
14-05-2009
18:00
Čehu mākslas filmas "1827. gada eksponāts" pirmizrāde
k/t "Rīga"
Čehu filmu kompānija „Awi film” sadarbībā ar Latvijas Nedzirdīgo jauniešu organizāciju Latvijā demonstrē čehu filmu „1827. gada eksponāts”.

IEEJA: nav datu
10-05-2009
12:00
Pirmizrāde "Dzeguze un viņas 12 vīri"
k/t "Rīga" Mazā zāle
10. maijā plkst. 12:00 kino "Rīga" Mazajā zālē visi ir lapini gaidīti uz studijas "Dauka" jaunās animācijas filmas "Dzeguze un viņas 12 vīri" pirmizrādi.

IEEJA: nav datu
08-05-2009
19:00
„Ļeva Tolstoja ļaunais gars”
k/t "Rīga" Mazā zāle
Kino „Rīga” Mazajā zālē 8. maijā gaidāma jaunas latviešu pilnmetrāžas mākslas filmas „Ļeva Tolstoja ļaunais gars” pirmizrāde. Filmas autori ir Latvijas Mākslas akadēmijas maģistrants Mārcis Bauze - Krastiņš un angļu valodas sk

IEEJA: nav datu
07-05-2009
18:00
Čehu filmu klubs
Čehijas Republikas vēstniecības ēkā Rīgā, Elizabetes ielā 29a
Filma "Līķu dedzinātājs" /"The Cremator", "Spalovac mrtvol"/

IEEJA: nav datu
IMDB link
06-05-2009
17:30
TAS, KO TU NEDRĪKSTI NEZINĀT II - Vudijs Allens - neirozes un intelekts
k/t "Rīga" Lielā zāle
Lektors Dāvis Sīmanis. Filma KASANDRAS SAPNIS/CASSANDRA'S DREAM

IEEJA: nav datu
IMDB link
04-05-2009
16:30
4. maija Latvijas filmu maratons
k/t "Rīga"
Jau piekto gadu Rīgas Kinomuzejs un Nacionālais Kino centrs Valsts svētkos – 4. maijā – rīko jaunu un īpašu Latvijas filmu izrādīšanu kino "Rīga" bezmaksas seansos nepārtrauktā režīmā.

IEEJA: nav datu
27-04-2009
19:00
Franču režisora Gaspāra Noe filma “Seul Contre Tous” (‘Viens pret visiem’, 1998)
Jaunajā Rīgas teātrī, mazajā zālē
Režisora Aika Karapetjana lekcija

IEEJA: nav datu
IMDB link
23-04-2009
20:00
SMIEKLU TEHNOLOĢIJA. Monty Python
k/t "K.Suns"
Kino lekciju cikls. Vada kino zinātnieks Agris Redovičs.
 

IEEJA: nav datu
22-04-2009
17:30
TAS, KO TU NEDRĪKSTI NEZINĀT II - Džūljens Šnābels. Nomirt, lai dzīvotu
k/t "Rīga" Lielā zāle
Lektore Dita Rietuma. Filma SKAFANDRS UN TAURIŅŠ/LE SCAPHANDRE ET LE PAPILLON

IEEJA: nav datu
IMDB link
16-04-2009
18:30
"Laimes luteklis". Pirmizrāde
k/t "Rīga" Lielā zāle
Filma ir izcilā operdziedātāja, basa - baritona Egila Siliņa portrets.

IEEJA: nav datu
16-04-2009
20:00
SMIEKLU TEHNOLOĢIJA. Žaks Tatī
k/t "K.Suns"
Kino lekciju cikls. Vada kino zinātnieks Agris Redovičs.

IEEJA: nav datu
 


CITA KINO ZEME
2011
  Atbalsta: BITI